DVADESET I TREĆA NEDJELJA KROZ GODINU „C“,

ROĐENJE BLAŽENE DJEVICE MARIJE – MALA GOSPA,

288. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba na Mariju Bistricu

Blagdan, 8. rujna 2019.

 

  • Dvadeset i treća je nedjelju kroz godinu „C“. Ujedno je i blagdan Rođenja Blažene Djevice Marije ili Mala Gospa.
  • Nakon jučerašnjeg hodočašća mladih, danas naša župa vozočasti u Mariju Bistricu gdje se održava 288. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba.
  • Probe dječjega zbora ‘Mali Prečkanci’ započinju u srijedu u 19 sati.
  • U srijedu 11. rujna u Jelkovcu se održava spomen slavlje 25. obljetnice prvoga papina pohoda Hrvatskoj. Misu slavi gospodin Nadbiskup u 18,30. U četvrtak je Ime Marijino, u petak Ivan Zlatousti.
  • U subotu proslavljamo blagdan Uzvišenja svetoga Križa. Svečana blagdanska misa u našoj župi bit će u 18,30.
  • U subotu naša župa vozočasti na Udbinu gdje se slavi dan hrvatskih mučenika, a poslije podne u Krasno. Da bismo stigli na početak križnoga puta, polazak je u 6 sati ujutro iz dvorišta. Još ima slobodnih mjesta u autobusu, pa vas potičem da se upišete.
  • U nedjelju je proštenje Gospe Žalosne u susjednom Španskom.
  • Glas koncila donosi: Školski je vjeronauk i dalje postojan, a Kristova je škola istinska škola za život, Crkva u Njemačkoj ima, ali i daruje, tako je 2018. donirala po svijetu 616 milijuna eura ili 4,5 milijarde kuna, zatim je tu članak O nepovrjedivosti ispovjedne tajne, Svjedočanstvo Rebecce Kiesling, osobe začete silovanjem: ‘Silovatelj nije moj stvoritelj’..
  • Blagoslov Božji i zagovor Majke Božje Bistričke neka vas prati u novom radnom tjednu, a naše đake u školi. Sutra je i prvi dan nastave. Sve potrebne informacije za prvopričesničku i krizmaničku katehezu, prijave i upis, termine i grupe pohađanja pripreme kao i roditeljske sastanke dobivaju se na nedjeljnim svetim misama u 9, 11 i 18,30.