TRIDESET I DRUGA NEDJELJA KROZ GODINU ‘B’,

Blagdan, 8. studenoga 2015.

 

 • Proslavljamo Trideset i drugu nedjelju godine „B“. Nakana je bila za: +Martina i Anu Horvatek (9); + obb. Mijić i Slišković (18,30)
 • Hvala na posjeti fra Andrea Matanovića i kolega iz samostana na Kaptolu 9.
 • Ovoga tjedna kateheza za sakramente odvija se po rasporedu pojedinačnih grupa i skupina istaknutom na oglasnoj ploči.
 • U ponedjeljak je Posveta lateranske bazilike, misa je ujutro u 7,30, u utorak Leon Veliki, u srijedu sv. Martin Tourski, u četvrtak sv. Jozafat, a u subotu slavimo hrvatskog sveca prezbitera i mučenika Nikolu Tavelića.
 • U srijedu u 16,30 započinjemo s upisom misa i molitava za iduću godinu, u 18,15 je Večernja časoslova, a u 19 sati sastanak članova Župnog pastoralnog vijeća.
 • U četvrtak je pučko pjevanje u 19 sati.
 • U petak će animatori i vjeronaučna grupa mladih pripremati potrebno za kreativne adventske radionice.
 • Dvije posljednje nedjelje liturgijske godine razmatraju eshatološku stvarnost ljudske zbilje – posljednje stvari čovječje: smrt, sud, čistilište, nebesko blaženstvo za dobre, pakao za zle.
 •  O tribinama, predavanjima, koncertima pogledajte plakate, a novi broj Glasa koncila i katoličke kalendare za 2016. godinu nabavite na stoliću ili u kućici ispred crkve.
 • Proradila je i nova internet stranica župe, zahvaljujemo Leonu Bučaru koji ju je izradio, nalazi se u novoj domeni hr, a putanja na pretraživaču je zupa-pt-precko.hr
 • Posljednjih godina svjedoci smo učestalih poplava koje pogađaju stanovništvo na području Zagrebačke nadbiskupije, a posebno karlovačkog područja. Tim poplavama pogođeni su većinom stanovnici sa skromnijim primanjima koji više nemaju mogućnosti sami obnavljati uništene kuće i gospodarske zgrade, a izostala je akcija širih razmjera poput nedavne za Slavoniju. Zato smo danas po zamolbi naših biskupa pozvani priložiti ‘udovičin dar’ za našu braću u nevolji. Premda mnogi od nas i sami oskudijevaju, kršćanska nas vjera poziva na solidarnost s onima u potrebi. Vaš, makar i skromni dar, bit će ljudima, koji su u još većim potrebama, pomoć i ohrabrenje da ne gube nadu i sigurnost.
 • Danas smo pozvani izvršiti vjerničku i građansku dužnost izlaska na parlamentarne izbore i glasanja po savjesti.
 • A na lokalnoj župnoj razini predlažemo po tri imena uzornih vjernika za novi sastav Župnog pastoralnog vijeća. Listiće uzmite na stoliću i ispunjene ubacite u za to predviđenu kutiju. To mogu učiniti i predloženi biti vjernici s navršenih 18 godina i primljenim sakramentima krštenja, pričest i krizme, koji žive po vjeri i aktivni su u našoj zajednici, bez obzira na mjesto stanovanja.
 • Blagoslov Božji zazivamo na sve nas!