ČETRNAESTA NEDJELJA KROZ GODINU „C“,

Blagdan, 7. srpnja 2019.

 

  • Proslavljamo Četrnaestu nedjelju godine „C“.
  • Sutra je spomen bračnoga para Akvile i Priscile, mučenika i suradnika sv. Pavla, u utorak je bl. Marija od propetog Srca Petković, u četvrtak je blagdan sv. Benedikta iz Nursije, opata, oca zapadnog monaštva i zaštitnika Europe, a u subotu je blagdan Blažene Djevice Marije – Majke Božje Bistričke.
  • Župni ured ureduje od utorka do petka od 16,30 do 18,30.
  • Na polici je Novi broj Glasa Koncila i drugo iz tiska.
  • Zahvaljujemo za priloge ‘Petrovog novčića’.
  • Iduće nedjelje 14. srpnja u 11 sati na vanjskom oltaru mladu misu će proslaviti fra Andreo Matanović, ovogodišnji mladomisnik i naš župljanin. Buduči će sve biti spremno za mladu misu i jutarnju misu u 9 slavit ćemo u dvorištu. A za mladomisničko slavlje pripremamo se trodnevnicom u četvrtak, petak i subotu. 11. srpnja u četvrtak misu u 18,30 predvodi i propovijeda Zdenko Križić, gospićko-senjski biskup uz pjevanje Župnoga zbora s Jaruna. U petak 12. srpnja vlč. Guliano Trdić, svećenik Riječke nadbiskupije i psiholog na specijalizaciji iz psihijatrije, a pjevat će Župni zbor s Kozari Boka. Dok će 13. srpnja misu predvoditi fra Zdravko Lazić, gvardijan s Kaptola uz pjevanje udruženih snaga domaćega zbora i zbora fratara. Propovjednik mlade mise bit će fra Mario Jurković, župni vikar ili kapelan u Kraljevoj Sutjesci, a ravnatelj stola fra Željko Janjić, župnik Kozari Boka, župe u kojoj je đakonsku službu vršio naš fra Andreo.
  • Blagoslov Božji neka vas prati u novome tjednu. Putnicima sretan i blagoslovljen put i zaštita Mihaela arkanđela, Anđela čuvara, Nikole biskupa i sv. Kristofora.