PETA KORIZMENA NEDJELJA „C“,

‘Glušnica’ Svetkovina, 7. travnja 2019.

 

  • Na Petu korizmenu nedjelju –‘Glušnicu’ u crkvi su prekrivena raspela da bi simbolika žrtve križa jasnije odjeknula na Nedjelju muke i Veliki petak.
  • Na Ksaveru je danas križni put u 15 sati, naši predstavnici predmole 14. postaju, a ovdje u crkvi razmatranja Križnoga puta tjelesnih i duhovnih djela milosrđa. koja animira Liturgijsko-biblijska skupina. počinju u 17,45 h. 
  • U srijedu molimo Časoslov.
  • U petak je križni put. Na Bistričkoj Kalvariji na Žalosni petak održava se procesija križnoga puta sa svijećama u večernjim satima. Mi imamo već prepun autobus prijavljenih, neki će možda odustati i tako osloboditi mjesto drugima, a to ćemo znati kad se jave u župni ured. Pa vas molim da učinite tako. Prijevoz je 60 kn, autobus polazi iz dvorišta u petak u 16 sati.
  • U nedjelju je Cvjetnica. Čita se ili pjeva muka, blagoslivljaju maslinove grančice koje će pripraviti naši mladi. Prilog od grančica ide u karitativne svrhe kao i za potrebe djelovanja skupina mladih. Oni će imati označene stolove ispred crkve kod kućice i oglasne ploče. Raspored misa je u 8, 9,30 kada pjeva Dječji zbor; 11 kada pjeva Župni zbor i u 18,30. Pjevana muka je u 11 sati, a skraćena muka čita se u 8 sati.
  • Na Veliki utorak je velika uskrsna ispovijed u župi od 19 do 20 sati. 
  • ‘Glas Koncila‘ i ostali tisak nabavite na polici.
  • Zahvaljujući svima na dobrovoljnim prilozima, danas nastavljamo prikupljanje za Caritas kako bi mogli pripraviti 120 uskrsnih paketa za siromašne župljane, koje će volonteri Caritasa podijeliti u Velikom tjednu.
  • U Srijem, Bačku i Banat ili Vojvodinu hodočastimo od 24. do 26. svibnja, detaljni program je na letku. Neka ga uzmu koji su zainteresirani. Obilazimo četiri dijeceze, tri katedrale i saborni hram, šest župnih crkava, karmelski samostan najstariji u ovom dijelu Europe, dva marijanska svetišta: Tekije i Bunarić, devet gradova, tri manja mjesta.. Smještaj je u novosadskom hotelu s 5*, ručkovi i večere u etno restoranima, čardama i salašu ili hotelu. Posjećujemo vinariju pjevača Zvonka Bogdana s degustacijom vina na Palićkom jezeru. srednjevjekovnu tvrđavu Petrovaradin itd.. Prijevoz visokoturističkim autobusom uz putno zdravstveno osiguranje, a domaćini nas radosno dočekuju i očekuju. Ostalo pročitajte na letku. (To je naš tim building.)
  • Primimo Božji blagoslov.