PETA NEDJELJA KROZ GODINU „B“,

DAN ŽIVOTA, Blagdan, 7. veljače 2021.

 

  • Proslavili smo Petu nedjelju godine ‘B’. 
  • Dan života slavi se prve nedjelje u veljači. Danas možemo pročitati i razmišljali uz tekst predsjednika Vijeća za život i obitelj Hrvatske biskupske konferencije, riječkog nadbiskupa koadjutora Mate Uzinića koji poziva da kršćansku ljubav možemo iskazati udomljavanjem tj dajući nekome dom. 
  • Od sutra ponedjeljkom neće biti večernje svete mise, osim na Uskrsni ponedjeljak, a u novom radnom vremenu župnoga ureda, uredovni dani će biti ponedjeljak i utorak te četvrtak, petak i subota, srijedom. dakle, župni ured neće uredovati. 
  • Pripravnici za sakrament prve pričesti i potvrde moći će pogledati kateheze koje će ovih narednih dana biti postavljene na web stranicu župe. 
  • U srijedu je blagdan bl. Alojzija Stepinca, prijepodne u Krašiću misu slavi apostolski nuncij u Republici Hrvatskoj msgr. Giorgio Lingua, a u 17 sati na trgu ispred katedrale nadbiskup Josip kardinal Bozanić. Za one koji ne odu u Krašić ili pred katedralu, svečana misa će biti navečer u 18,30 u župi, budući i mi od 2016., otkako je postavljen prozorski vitraj s njegovim likom, Stepinčevo svečanije slavimo. 
  • Zahvaljujem moliteljima devetnice Gospi Lurdskoj. U četvrtak prijepodne proslavit ćemo 29. Svjetski dan bolesnika. Pozivam sve bolesne i pokretne na misu u 9 sati i podjelu sakramenta bolesničkog pomazanja. Pomazanje mogu primiti svi bolesni i nemoćni, kao i oni koji se nalaze pred nekim operativnim zahvatom. Ove godine nećemo mjeriti tlak i šećer zbog pandemije. U povodu Svjetskog dana bolesnika zahvaljujem svima koji, poput članova Marijine legije ili palijativnog tima, na bilo koji način pomažu starije i bolesne župljane, pružajući im pomoć i utjehu. 
  • U četvrtak navečer, na blagdan Gospe Lurdske nakon večernje svečane mise neće biti procesije do kapele Gospe Lurdske, ali možemo pojedinačno u špilji upaliti lučice i pomoliti za sve naše bolesne ukućane.
  • ‘Glas Koncila’ nabavite na polici za tisak.
  • Ugodno provedite ovu nedjelju, Dan Gospodnji, u zajedništvu članova obitelji.