DESETA NEDJELJA KROZ GODINU „B“,

Blagdan, 6. lipnja 2021.

 

  • Nastavljamo sedmični ciklus slavljenja Kristova uskrsnog otajstva u kojemu je najznačajniji dan – nedjelja, dan Gospodnji, dan Isusova uskrsnuća. Tako je sve do svetkovine Krista Kralja na kraju liturgijske godine. Danas je Deseta nedjelja u godini ‘B’.
  • Mjesec lipanj posvećen je Srcu Isusovu. Prije večernje mise u 18 sati moli se zlatna krunica i litanije Srcu Isusovu, uz pjevanje pjesama posvećenih Božanskom Srcu.
  • U petak je svetkovina Srca Isusova, svečana blagdanska misa bit će navečer u 18,30. U subotu je Srce Marijino.
  • To je i mjesec sv. Antuna Padovanskog čiji blagdan slavimo iduće nedjelje, 13. lipnja kada je i godišnjica blagoslova crkve. Na Antunovo poslije svetih misa, a na početku sezone godišnjih ljetnih odmora blagoslovit ćemo automobile svima koji ih dovezete pred crkvu.
  • Iduće nedjelje misom u 11 sati i pjevanjem Te Deum laudamus – Tebe Boga hvalimo, zaključujemo školsku, vjeronaučnu i katehetsku godinu.
  • Na polici i kiosku uzmite novi broj Glasa Koncila.
  • 11: Zahvaljujem preč. Stjepanu Peniću, predvoditelju današnje svete mise, dugogodišnjem misionaru i voditelju Hrvatske katoličke misije u Essenu u Njemačkoj gdje je proveo 43 godine, a sada poslije mise krstit će Martu i Fabijana.
  • Bila vam ugodna nedjelja – Dan Gospodnji uz Božji blagoslov.