DRUGA NEDJELJA DOŠAŠĆA – ADVENTA „B“,

Svetkovina, 6. prosinca 2020.

 

  • Druga je nedjelja došašća ili adventa. Nastavljamo započeti radosni hod u pripravi za Isusov dolazak u Božićnom rođenju i na kraju povijesti.
  • Svakoga jutra slavimo mise zornice u 6 sati. Srijedom i nedjeljom u adventu recitiramo Večernju u 18,15 sati.
  • Kateheza se odvija on – line.
  • U utorak proslavljamo svetkovinu Bezgrešnog Začeća Blažene Djevice Marije zornicom u 6 sati i večernjom svetom misom u 18,30.
  • Pred nama je tjedan zimskih kvatri, dana posta i pojačane molitve, osobito srijeda, petak i subota.
  • Iduće nedjelje slavi se nedjelja Gaudete – Raduj se i nedjelja Caritasa kada sabiremo priloge za Hrvatski Caritas i Caritas Zagrebačke nadbiskupije. U nedjelju pada i sv. Lucija, sije se pšenica koju možete uzeti na stoliću.
  • Danas nastavljamo prikupljanje za božićne pakete kuhinjskih namirnica našim siromašnim obiteljima, na izlazu nabavite Glas koncila, kalendare, pšenicu i sve ostalo.
  • Zahvaljujem udruzi ‘Muževi – katolici’, koji su zajedno sa trajnim đakonom Željkom Kovačevićem od 22 sata sinoć do početka zornice organizirali i predvodili cjelonoćno klanjanje u župi. Tako smo dočekali i dan sv. Nikole, ali on ipak ove godine nije došao jer je rizična skupina, pa je ostao u samoizolaciji. Molim roditelje, zamijenite sv. Nikolu.
  • U godini pandemije zbog bolesti covida-19, godišnji pohod obitelji bit će drugačije organiziran. Započinjem sutra u ponedjeljak, 7. prosinca u Savskoj Opatovini. Najprije ću obići ulice s pretežno obiteljskim kućama. Mjesto blagoslova neka bude ulazni prostor, ako treba i dvorište, da ne prelazimo kroz mnoge prostorije u kući kako biste me doveli na kat. One obitelji koje zbog povećanog opreza zbog bolesti nekog ukućana žele blagoslov odgoditi, neka se jave telefonom u uredovno vrijeme župnoga ureda. Isto tako za prijavu da odobravate dolazak, javite se u župni ured. 
  • Blagoslov Božji neka prati sve nas.