Sv. Silvestar, papa – Stara godina

Blagdan, 31. prosinca 2018.

  • Ispraćamo još jednu godinu u kojoj nas je Gospodin sačuvao žive. Župna zajednica Presvetog Trojstva Zagreb – Prečko u granicama Ljubljanske i Zagrebačke avenije, Petrovaradinske ulice i rijeke Save broji 10.000 stanovnika, od čega je 8.250 katolika ili 82,1 %. A u ovoj godini je primila u svoje zajedništvo 56 novokrštenika, ispratila 98 pokojnika, dakle razlika umrli – kršteni je – 42 i tu smo izuzev 2015. negativni u posljednjem desetljeću. Vjenčano je 19 pari, što je 10 više nego prošle godine. Prvu svetu pričest primilo je 112 prvopričesnika, a 91 potvrđenik sv. krizmu. Izvršena su i 163 posjeta bolesnicima, a stotinu je bolesnih župljana primilo bolesničko pomazanje na blagdan Gospe Lurdske prilikom Svjetskog dana bolesnika.
  • Sutra na svetkovinu sv. Marije Bogorodice mise su kao nedjeljom u 9, 11 i 18,30, a večeras u 23,30 pa sve do pola sata iza ponoći u crkvi je doček Nove godine uz klanjanje pred Presvetim što će ga upriličiti Marijina legija pod vodstvom preč. Antuna, njihova duhovnika. Pa se možete priključiti koji želite, osobito ako još nemate neki drugi dogovor za doček.
  • Zazivanjem Božjeg blagoslova na sve nas zaključimo ovo slavlje mise zahvalnice.