SVETA OBITELJ ISUSA, MARIJE I JOSIPA „B“,

Sv. Silvestar, papa – zahvalnica,  Iseljenički dan

Blagdan, 31. prosinca 2017.

 

 

  • Danas je blagdan Svete obitelji: Isusa, Marije i Josipa.
  • Ujedno Iseljenički dan kada se u molitvi spominjemo svih naših dragih članova obitelji iseljenih izvan Domovine.
  • Također danas na Silvestrovo ili Staru godinu himnom Te Deum laudamus – Tebe Boga hvalimo zahvaljujemo Bogu na svim darovima primljenim tijekom ove kalendarske godine.
  • Nakane mise bile su: 9: u zahvalu i za duše u čistilištu; 18,30: za + ob Pavlović i duše u čistilištu.
  • Sutra započinjemo Novu godinu Gospodnju 2018. Na božićnu osminu, svetkovina je svete Bogorodice Marije i Svjetski dan mira. Mise će se slaviti u 9, 11 i 18,30.
  • Na stoliću i polici za tisak nabavite kalendare i Glas Koncila.
  • Ispraćamo još jednu godinu u kojoj nas je Gospodin sačuvao žive. Župna zajednica Presvetog Trojstva Zagreb – Prečko u granicama Ljubljanske i Zagrebačke avenije, Petrovaradinske ulice i rijeke Save broji 10.058 stanovnika, od čega je 8.257 katolika ili 82,1 % od ukupnog broja. A u ovoj godini je primila u svoje zajedništvo 73 novokrštenika, ispratila 81 pokojnika, dakle razlika umrli – kršteni je -–8 i tu smo izuzev 2015. negativni u posljednjem desetljeću. Vjenčano je svega 9 pari što je također najmanji broj u dosadašnjoj pedesetjednogodišnjoj povijesti župe. Manje od toga bilo je jedino u godini osnutka župe 1966. – 8 pari, ali u ukupno četiri posljednja mjeseca od rujna do prosinca, budući je župa ustanovljena 20. kolovoza. Najviše je bilo vjenčanih 87 pari godine 1992. Prvu svetu pričest primilo je 111 prvopričesnika, a 71 potvrđenik sv. krizmu. Izvršen je i 101 posjet bolesnicima te je stotinu bolesnih župljana primilo bolesničko pomazanje na blagdan Gospe Lurdske prilikom Svjetskog dana bolesnika..

 

  • Neka nas blagoslov Božji uvede u Godinu novu.