TREĆA USKRSNA (VAZMENA) NEDJELJA, „A“,

Svetkovina, 30. travnja 2017.

 

 • Danas slavimo Treću uskrsnu nedjelju. Nakana mise bila je za: +Marka Tolić; + Zvonka Marijanović (9); Anđu Biljanović (18,30).
 • Večeras pjevamo Večernju časoslova u 18,10.
 • Sutra u našu župu dolazi biskup dr. sc. Ivan Šaško slaviti euharistiju s podijelom sakramenta svete potvrde. Krizmanici dolaze svečano obučeni u 10,30 u pratnji svojih kumova, roditelja i članova obitelji, ali i cijele župne zajednice. Stoga potičem i vas, dragi župljani, osobito ako ne putujete, da se priključite slavlju mise u 11 sati. Večernje mise neće biti, nego samo svibanjska pobožnost u 17,45.
 • U srijedu u 18,15 molimo časoslov.
 • U četvrtak započinje neposredna priprava za prvopričesničko slavlje. Djeca iz prve skupine, škole „Tesla“, sudjeluju u svibanjskoj pobožnosti, a roditelji koji mogu pristupiti sakramentu ispovijedi, osobito ako to nisu učinili za Uskrs, i članovi obitelji za to se vrijeme ispovijedaju počevši od 17,30. U 18 sati je polusatno klanjanje.
 • U petak od 17,30 ispovijedamo djecu prvopričesnike prve skupine. Potom je generalna proba. Ispovijed prvoga petka, prijepodne po stanovima i kućama, a u crkvi od 17 sati, kada je i jedno vjenčanje.
 • U subotu, 6. svibnja u 10 sati slavlje je Prve svete pričesti za prvu skupinu. Prvopričesnici dolaze u 9,30, zboraši u 9,15, a ministranti u 9,45.
 • Iduće nedjelje slavi se Svetkovina Dobroga Pastira – 54. svjetski dan molitve za duhovna zvanja kada posebno molimo i doprinosimo za nova duhovna zvanja. Prvopričesnici i krizmanici podižu uspomene, a krizmanici i fotografije s prethodno održanog slavlja krizme. Toga dana mladi hodočaste u prvostolnicu, a mi koji ostajemo molimo uskrsnu pobožnost Puta svjetla u 18 sati.
 • Katolički tjednik „Glas koncila“ – novi broj nabavite na stoliću.
 • Nad sve nas neka siđe blagoslov Božji za novi tjedan pred nama.
 • 11: Molitva: po nakani za zdravlje Ruže Josipović: Oče naš.. Zdravo Marijo.. Slava Ocu..