OSMA NEDJELJA KROZ GODINU „C“,

Blagdan, 3. ožujka 2019.

 

  • Osma je nedjelja kroz godinu ‘C’. Misu smo slavili za: + Ljudevita Miljan i + Viktoriju i Stjepana Ivček; (9); + Stipu i Tereziju Vujić (18,30) 
  • U ovome tjednu sve grupe i skupine dolaze na župnu katehezu u srijedu bilo ujutro u 9 ili navečer u 18,30.
  • Na čistu srijedu je prvi dan korizme. Strogi je post i nemrs, a pepelimo se u znak pristajanja da ćemo se uključiti u korizmenu pokoru. Post obvezuje vjernike od 18. do 60. godine i odnosi se na uzimanje najviše tri obroka dnevno, jednom do sita, a u druga dva može se malo založiti. Nemrs na Pepelnicu i svakoga korizmenoga petka znači ne jesti meso, a odvezuje vjernike od 14. godine do konca života. Mise pepeljenja biti će u 9 i u 18,30. U 18,15 molimo časoslov.
  • U četvrtak je klanjanje u 18 sati. 
  • Petkom i nedjeljom u 17,45 obavljamo pobožnost Križnoga puta na koju vas pozivam. Križni put raznih autora animirati će župne grupe i skupine prema postavljenom rasporedu. 
  • Na polici nabavite novi broj ‘Glasa Koncila’ i ostalo iz tiska. 
  • Danas su s nama Zbor križevačke katedrale Presvete Trojice pod vodstvom Ozrena Bogdanovića i grkokatolički župnik Križevaca o. Mihajlo Simunović. Zahvaljujemo što su našli truda i vremena biti s nama kako bismo kroz njihov način pjevanja doživjeli bogatstvo i raznolikost katoličkih obreda u zajedničkom slavljenju Boga.
  • Preostaje nam zazvati Božji blagoslov nad sve nas na početku novoga radnog tjedna.