ČETVRTA NEDJELJA KROZ GODINU „C“,

DAN ŽIVOTA, Sv. Blaž, b.mč.,

Blagdan, 3. veljače 2019.

 

  • Proslavili smo Četvrtu nedjelju godine ‘C’. 
  • Danas se slavi ujedno i Dan života, te se uz spomendan sv. Blaža, biskupa, mučenika blagoslivljaju grla, što ćemo učiniti na završetku mise poslije misnog blagoslova i otpusta najprije zajedničkim blagoslovom, pa potom pojedinačnim.
  • Klanjanje je prije večernje mise u četvrtak u 18 sati. 
  • Svaku večer prije mise molimo devetnicu Gospi Lurdskoj, započeli smo sinoć.
  • Misne nakane primamo u župnom uredu, Glas koncila, župni listić Trojedini za veljaču i ostalo nabavite na polici za tisak. Svijeće koje smo jučer blagoslovili možete isto tako nabaviti na stoliću.
  • Prvopričesnički i krizmanički kandidati sada trebaju uprijeti glede dolaženja na kateheze i slavlja nedjelja i blagdana prema rasporedu priprave jer su nadolazeća slavlja vrlo blizu. Slavlje sakramenta Potvrde, Krizme ili Firme u našoj župi biti će u subotu 4. svibnja u 11 sati. Prva pričest za djecu iz škole Tesla u subotu 11. svibnja u 10 sati, a za djecu iz škole Prečko u subotu 18. svibnja u 10 sati. Fra Andreo Matanović, proslavit će svoju mladu misu u nedjelju 14. srpnja u 11 sati. Uz Uskrs koji je 21. travnja i župnu svetkovinu Presvetoga Trojstva koja je 16. lipnja, ovo bi bili neki od važnijih datuma u našem liturgijskom kalendaru.
  • Blagoslovljena vam nedjelja, Dan Gospodnji, želim vam da se nakon duhovne okrepe i tjelesno odmorite te predahnete u društvu okupljenih ukućana.