PRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA – ADVENTA „B“,

Svetkovina, prosinca 2017.

 

 

 • Zakoračili smo u novu crkvenu godinu i razdoblje priprave za Isusov dolazak. Došašće je radosno iščekivanje Spasitelja koje prate pokornička djela molitve i žrtve ustajanja na zornice u 6 sati, kao i djela ljubavi prema siromašnima. Tako danas započinjemo prikupljati sredstva za pakete namirnica 130 obitelji župe, a možete uzeti i pšenicu uz dobrovoljni prilog caritasu ili bez njega. U utorak nakon zornice, Caritas župe će podijeli svojim korisnicima jabuke. Voditeljica gđa Zorica jučer je primila priznanje za najduže vođenje Caritasa neke župe. Bilo je to u mandatu četvorice župnika, ukupno 24 godine, Priznanje voditelju, uvijek je i priznanje svim ostalim članovima odbora Caritasa i volonterima, kao i svima vama vjernicima koji tu ustanovu svojim darovima podupirete. Poslije zornica slijedi topli čaj u podrumskim prostorijama. Na adventskom vijencu palimo prvu svijeću. Nakana je bila za: +Franju i Anu Valjak i +Dominika, Matu i Ankicu Primorac (6); zdravlje Tomislava i + Martina(m) Molnar i ob. Božić (9); + Baricu Šimunčić i na Ivanine nakane (18,30).
 • Za Božić ćemo se ispovijediti:
  • u subotu 16. prosinca na velikoj božićnoj ispovijedi u župi od 19 sati.
  • Ili prilikom dolaska na misu nedjelja i blagdana.
 • Nedjeljom uz redovite mise u 9, 11 i 18,30, dodajemo zornicu za one koji na taj način iskazuju svoju pokorničku žrtvu, a ponedjeljkom, utorkom i subotom neće biti večernje mise. Nakane za iduću godinu i dalje primamo u župnom uredu.
 • U adventu Večernju časoslova recitiramo svake srijede i nedjelje u 18,15.
 • U četvrtak je klanjanje u 18 sati.
 • Kateheza se ovoga tjedna odvija uz svetkovinu Bezgrješnog začeća Blažene Djevice Marije, sve grupe i skupine dolaze u 18,30, za one odvažnije rezervni je termin zornica. A po volji pozivamo djecu na doček sv. Nikole na njegov dan, 6. prosinca, u srijedu u 6 sati.
 • Možete nabavite kalendare za 2018., vjerski tisak i novi broj Glasa koncila.
 • Hvala gospođama koje su uredile i uresile crkvu za ovogodišnji advent.
 • Na znanje zainteresiranima, Nadbiskupski duhovni stol odredio je termin za krizmu koja će u našoj župi biti podijeljena za vrijeme euharistije u 11 sati, u subotu 14. travnja 2018., pa možete izvršiti rezervacije za taj dan koji to trebaju učiniti.
 • Hvatska biskupska konferencija ne podupire Istanbulsku konvenciju koja uz plemenite nakane obrane od nasilja ‘implementira’ u sadržaj zakonskog akta terminologiju ‘rodne ideologije’ jer se Crkva zauzima za slobodu pojedinca i naroda i ne prihvaća nikakvu ‘kolonizaciju’ koja bi zadirala u antropologiju na kojoj stvaramo i izgrađujemo svoj identitet. Matija Grgat iz Hrvatskog katoličkog društva prosvjetnih djelatnika održat će nakon mise predavanje o Istanbulskoj konvenciji, osobito o prijeporima, za one koje to zanima u dvorani za katehezu.
 • Blagoslov Božji neka prati sve nas!