DVADESET I ŠESTA NEDJELJA KROZ GODINU „C“,

Zaziv Duha Svetoga, Blagdan, 29. rujna 2019.

 

 • Proslavljamo Dvadeset i šestu nedjelju godine „C“ i Zaziv Duha Svetoga na početku školske i vjeronaučno-klatehetske godine moleći za naše učenike, učitelje i djelatnike škola. Zahvaljujemo predvoditelju Tomislavu Markiću, našem pastoralnom suradniku, inače, ravnatelju dušobrižništva za Hrvate izvan Domovine koji koordinira radom 180 Hrvatskih katoličkih misija koliko ih ima u inozemstvu.
 • Župna kateheza kandidata za sakramente u tri grupe odvija se po sljedećem rasporedu:
  • A grupa ministrantsko-lektorska prvopričesnika i krizmanika svoj će tjedni susret održati u subotu u 9 ili 11 sati.
  • B zborska prvopričesnička grupa ‘Mali Prečkanci’ ima susret u četvrtak u 19,30, a zborska krizmanička grupa u utorak u 20 sati.
  • C grupa – prvopričesnička – dolazi u utorak u 17 sati iz škole Prečko, a u srijedu u 17 sati iz škole Tesla. Ovaj puta je iznimno srijeda, inače četvrtak.
  • C krizmanička grupa dolazi: u utorak iz škole ‘Prečko’ u 18 sati, u srijedu iznimno iz škole ‘Tesla’ u 18 sati, inače četvrtak. Rapored je i na oglasnoj ploči.

 

 • Danas primamo popunjene prijavnice nakon mise s dvorišne strane, a oni koji su ih tek uzeli dolje na polici za tisak pa im treba neko vrijeme, mogu ih donijeti i predati navečer.
 • Plan odvijanja kateheze sastavljen do lipnja iduće godine uzmite na polici ako ga još nemate, priručnike također možete nabaviti kod našega animatora Josipa. 
 • U srijedu organiziramo svetu ispovijed školske djece, ako su poslije podne na nastavi od 9 sati nadalje, ako su ujutro od 14 sati nadalje.
 • Ulazeći u Marijin listopad, pozivam na marijansku pobožnost svake večeri u 17,45.
 • U četvrtak u 18 je klanjanje, u petak ispovijed bolesnika prije podne, a od 17,30 u crkvi. 
 • Naši zborovi započeli su s radom. Oni su svake jeseni otvoreni za primanje novih članova, pa vas pozivamo da im se pridružite, primit će vas radosna srca.
 • Glasa Koncila donosi izvješće o održanoj Europskoj konferenciji ‘Moć kao služenje’, i o zloporabama te moći, te nastavak započete teme o najnovijim previranjima u Katoličkoj Crkvi u Njemačkoj koja se sprema na održavanje svoje Sinode, odn. krajevnog Sabora.
 • Uskoro slavimo Mariju nositeljicu Života i dane kruha, župno klanjanje i Misijsku nedjelju, s našim gostima za koje ćemo organizirati karitativne akcije potpore, kako Misijama u drugoj polovici, tako i katoličkim župama u Srbiji: Slankamenu i Futogu, gdje se prilično teško živi i nije lako biti katolik, to mogu potvrditi hodočasnici, njih 40, koji su se u svibnju sami uvjerili, pa ih molimo da budu animatori kod svojih susjeda i prijatelja. Tako ćemo od 1 do 13. listopada u kutiju stavljati potporu za župe čije ćemo župnike preč. Berislava Petrovića i Antuna Kopilovića primiti u nedjelju 13. listopada. Danas je proštenje u Slankamenu gdje slave arkanđela Mihaela, a u Futogu pokraj Novoga Sada Srce Isusovo. Mi smo ondje bili srdačno dočekani, pa se nadam, da ćemo znati uzvratiti gostoprimstvo.
 • Blagoslov Božji neka vas prati u novom tjednu na radnom mjestu, a naše đake u školi.