TRODNEVLJE  PRESVETOM  TROJSTVU „B“,

Subota, VIII. tjedna kroz godinu I., Uočnica-vigilija Presvetom Trojstvu,

Subota ljetnih Kvatri, Sv. Pavao VI, papa, Sv. Euzebije i Polion, mčč.

29. svibnja 2021.

 

  • Večeras zaključujemo duhovnu obnovu kao pripravu za župni blagdan. 
  • Hvala svima koji ste odlučili sudjelovati. Hvala pjevačicama, čitačima, ministrantima i suradnicima u župi.
  • Mise su sutra u 9, 11 i u 18,30. Svečano prijepodnevno slavlje na vanjskom oltaru u dvorištu predvodi i propovijeda vlč. dr. sc. Jakov Rađa, profesor fundamentalne teologije na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, ravnatelj Nadbiskupskog pastoralnog instituta, i povjerenik za pastoral duhovnih zvanja u Nadbiskupiji. Za Presveto Trojstvo vrijeme je uvijek nekako ćudljivo, pa ponesite kišobrane i kape, zaštitu od kiše ili sunca.
  • Prije večernje svete mise, u 18,10 pjevat ćemo Večernju Presvetom Trojstvu.
  • Posebna hvala vlč. Jakovu za ovo trovečernje razlamanje i tumačenje Božje riječi. On je govorio prve dvije večeri o molitvi, to je moćno sredstvo našega utjecanja Bogu. Rekao sam sinoć, vjenčanje nije privatno slavlje, nego slavlje zajednice. Čestitajući vama, dragi mladenci Nika i Valentino, danas prizivamo u pomoć cijelu našu zajednicu župu da vam svojim molitvama Presv. Trojstvu pohitaju u pomoć, kako bi vaša bračna veza bila stabilna, čvrsta i jaka da može odoljeti svim iskušenjima i svim pokušajima rušenja. A Zloduh uvijek upregne cijelu silu svojih đavoljih odvjetnika da se na razne perfidne načine umiješaju u vaš život ne bi li vas srušili. Na vama je da uz pomoć Duha Svetoga Božjega to znate na vrijeme osujetiti, prepoznati i spriječiti ih svojom povezanošću s Bogom. Stoga vas molim da i dalje ostanete povezani sa župom, zajednicom našeg povezivanja s Bogom, kako su vam to dosadašnjim primjernim vjerničkim životom posvjedočili članovi vaših obitelji, osobito dragi roditelji, sestra, djedovi i bake. Svima njima također čestitam, a sada molimo predsjedatelja vlč. Jakova da nad sve nas zazove Božji blagoslov.