PETA KORIZMENA NEDJELJA „A“,

‘Glušnica’ 

Svetkovina, 29. ožujka 2020.

 

 • Pete korizmene nedjelje krsnog ciklusa ‘A’, nedjelje ‘Glušnice’ mise su slavljene bez naroda po rasporedu na oglasnoj ploči. U crkvi su prekrivena raspela, kako bi otajstvo križa jače odjeknulo na Veliki petak i nedjelju Muke Gospodnje.
 • Crkva je otvorena svakoga dana za osobnu i pojedinačnu molitvu od 16,30 do 18,30, subotom od 8,30 do 12 sati, a nedjeljom od 8,30 do 12 i od 17,30 do 19 sati.
 • Pobožnost križnoga puta možete izmoliti osobno kod kuće ili u dvorištu župe.
 • U špilji Gospe Lurdske u dvorištu molimo pojedinačno po nakani za zdravlje, za ozdravljenje oboljelih od covid-a19 te palimo lučice za pokojne.
 • Svetu misu moguće je svakodnevno pratiti putem radio ili tv prijenosa.
 • Odgođen je Susret hrvatske katoličke mladeži predviđen za 9 i 10. svibnja 2020. u Zagrebu. Zahvaljujemo obiteljima koje su ponudile domaćinstvo i svima koji su na bilo koji način bili angažirani oko pripreme i animacije za susret. 
 • Iduća je nedjelja Cvjetnica, nedjelja Muke Gospodnje. 
 • ‘Glas Koncila‘ donosi poruke nade i ohrabrenja: Budimo više solidarni, bliže jedni drugima, Čas je traženja smisla, Pozvani smo ponajprije – moliti, poziva naš nadbiskup Josip kardinal Bozanić, ispravljena ‘nepravda’ prema sv. Koroni, mučenici iz 2. stoljeća kršćanstva.. itd. Možete ga nabaviti na polici za tisak.
 • Mole se volonteri da se stave na raspolaganje Župnom caritasu za odnošenje paketa namirnica siromašnima župe.
 • Priloge za Caritas možete uplatiti na sljedeći račun: IBAN HR0724020061100280214, model HR99, poziv na broj (prazno), s naznakom „za Caritasove pakete namirnica“ ili ih ubaciti u za to predviđene škrabice. Na svakome daru od srca hvala.
 • Neka nas dobri Bog sve čuva i blagoslovi!