PRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA – ADVENTA „B“,

Svetkovina, 29. studenoga 2020.

 

 • Zakoračili smo u novu crkvenu godinu i razdoblje priprave za Isusov dolazak. Došašće je radosno iščekivanje Spasitelja praćeno pokorničkim djelima molitve i žrtve ustajanja na zornice, te djelima ljubavi prema siromašnima. Tako danas započinjemo prikupljati sredstva za pakete namirnica stotinjak obitelji župe, a možete uzeti i pšenicu uz dobrovoljni prilog Caritasu ili bez njega. Na adventskom vijencu palimo prvu svijeću.
 • Za Božić ćemo se ispovjediti:
   • prvoga petka u mjesecu, a to je 4. prosinca prije večernje mise, počevši od 17,30
   • Ili prilikom dolaska na misu adventske nedjelje, ispovijeda se četrdeset minuta prije početka mise: od 8,20 do 9; od 10,20 do 11 i od 17,50 do 18,30 sati.
 • Nedjeljom uz redovite mise u 9, 11 i 18,30, pridodajemo zornicu u 6 sati, a ponedjeljkom, utorkom i subotom neće biti večernje mise. Nakane za iduću godinu primamo u župnom uredu.
 • U adventu Večernju časoslova recitiramo srijedom i nedjeljom u 18,15.
 • U četvrtak je klanjanje u 18 sati.
 • Kateheza se u ovom razdoblju održava on – line.
 • Nabavite adventske vijence i kalendare za 2021., novi broj Glasa koncila i ostali tisak.
 • Hvala gospođama koje su uredile i uresile crkvu za ovogodišnji advent. 
 • U godini pandemije zbog bolesti covida-19, godišnji pohod obitelji bit će drugačije organiziran. Budući se dnevno može obići manji broj obitelji nego inače, započinjem već u adventu, tj. u ponedjeljak, 7. prosinca, kada ću najprije obići ulice s pretežno obiteljskim kućama. Mjesto blagoslova neka bude ulazni prostor, ako treba i dvorište, da ne prelazimo kroz mnoge prostorije u kući kako biste me doveli na tavan jer je tamo smješten bor, koji za blagoslov nije ni potreban. One obitelji koje zbog povećanog opreza zbog bolesti nekog ukućana žele blagoslov odgoditi, neka se jave telefonom u uredovno vrijeme župnoga ureda. Isto tako za prijavu da odobravate dolazak, potrebo se javiti u župni ured.
 • Od današnje nedjelje primjenjuju se nove mjere: u crkvi smije biti najviše 25 vjernika na svetoj misi, nema zborskog pjevanja i pjevačkih vježbi, pa ćemo samo svirati i pučki pjevati s mjesta na kojemu stojimo, misa je nešto kraća, a crkva će biti za osobnu molitvu opet preko cijeloga dana otvorena.
 • Blagoslov Božji neka prati sve nas!