PRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA – ADVENTA „C“,

Svetkovina, studenoga 2015.

 • Prvom nedjeljom došašća ili adventa započeli smo novu crkvenu godinu i razdoblje priprave za Isusov dolazak. Došašće ispunjavamo radosnim iščekivanjem očitovanim kroz molitvu i dolazak na mise zornice svakoga jutra u 6 h, poslije kojih vas pozivamo na topli čaj u dvoranu za katehezu, budući su u podrumu radovi. Na adventskom vijencu za obiteljskim stolom danas palimo prvu svijeću.
 • Adventska pokora sastoji se od pomirenja i uključivanja u karitativna djela milosrđa:
  • Tako počinjemo prikupljanje za pakete namirnica potrebitim obiteljima župe,
  • Kod izlaza možete uzeti pšenicu uz dobrovoljni prilog za Caritas.
  • Za Božić ćemo se ispovijediti:
   • prosinca na prvi petak za vrijeme zornice ili od 17,30 do 18,30 sati ili
   • u petak 18. prosinca na velikoj božićnoj ispovijedi u župi od 18 do 20 sati.
   • Ili prilikom dolaska na misu nedjelja i blagdana.
 • Ponedjeljkom, utorkom i subotom nema večernje mise. Nakane za iduću godinu primamo u župnom uredu.
 • U adventu Večernju časoslova recitiramo svake srijede i nedjelje u 18,15.
 • Sutra u ponedjeljak je Andrija apostol, u četvrtak sv. Franjo Ksaverski, navečer je klanjanje u 18 sati, u petak Sv. Barbara, neki tada siju pšenicu, prije podne obilazak bolesnika. U subotu je sv. Nikola.
 • Raspored kateheze za sakramente nalazi se na oglasoj ploči.
 • Nabavite kalendare za 2016., novi broj Glasa koncila, te adventske vijence što su ih izrađivala naša djeca na svojim subotnjim kreativnim radionicama zajedno s animatorima mladih kojima od srca zahvaljujemo.
 • Zahvaljujem također i Slavici Mustapić i članovima Župnog zbora na adventskom postavu u crkvi. Hvala odboru i volonterima Župnog caritasa na spakiranim mandarinama, pa ih korisnici župnog caritasa mogu nakon zornice uzeti u dvorištu.
 • Rezultati izbora vjernika za članove Župnog pastoralnog vijeća provedenih prošle nedjelje nalaze se na oglasnoj ploči.
 • Hvala gostu, propovjedniku vlč. g. Đuri Zrakiću, svećeniku i piscu, autoru poznatog romana Svi me vole samo tata ne, koji je dosad doživio 33 izdanja. On će nam sada predstaviti svoju novu knjigu..