SEDAMNAESTA NEDJELJA KROZ GODINU „B“,

Blagdan, 29. srpnja 2018.

 

  • Sedamnaesta je nedjelja kroz godinu „B“ i sv. Marta iz Betanije. Misu smo slavili: na čast sv. Marti za duše u čistilištu i u zahvalu, te na nakanu; (9) + Vinka, Katu, Benedikta i Tomu Dakić (18,30)
  • Preporučujemo u molitve + don Ante Vasilja, župnika Svete Matere Slobode na Jarunu i Duha Svetoga na Staglišću koji je u 61. godini umro prekjučer, a ispraćaj će biti sutra, u ponedjeljak na Mirogoju u 11,40.
  • U utorak je Ignacije Lojolski, osnivač isusovačkog reda; u četvrtak Gospa od Anđela; u petak bl. Augustin Kažotić, zagrebački biskup, u subotu Sv. Ivan Marija Vianney, a u nedjelju Gospa Snježna. Vojni ordinarijat slavi Gospu velikog hrvatskog krsnog zavjeta, a u Republici Hrvatskoj je također i praznik Dana pobjede i domovinske zahvalnosti te dana hrvatskih branitelja. Molit ćemo za domovinu,sve branitelje i stradalnike domovinskog rata.
  • Završni susret animatorskog tečaja u Baškim Oštarijama od 30. srpnja do 6. kolovoza polazit će Katarina Mužina, Klaudija Pulek i Matea Maričić.
  • Treći nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji održat će se u subotu i nedjelju 15. i 16. rujna u Splitu i Solinu. Noćenja su organizirana po splitskim obiteljima. Letak se nalazi na polici, Prijaviti se možete do Velike Gospe.
  • Nedjelja je sv. Kristofora. Papinska misijska djela potiču nas na prikupljanje sredstava za nabavu vozila u misijskim krajevima. Donacije se mogu predati u župnom uredu ili uplatiti uplatnicom s letka na polici za tisak. Istodobno, nakon potresnih slika strašnog požara koji je opustošio Grčku, nad kojima nitko ne može ostati ravnodušan, Hrvatski Caritas poziva na solidarnost s tamošnjim postradalim obiteljima.
  • Novi broj Glasa Koncila donosi: Želi li netko kazniti radovanje hrvatskom uspjehu? Kakva je veza između nogometaša Matea Kovačića i sv. Antuna Padovanskog? te Očekuje li nas meso iz laboratorija?
  • Blagoslov Božji neka vas prati u novom tjednu pred nama.