DEVETA NEDJELJA KROZ GODINU „C“

Blagdan

 

  • Nastavljamo sedmični ciklus slavljenja Kristova uskrsnog otajstva u kojemu je najznačajniji dan – nedjelja, dan Gospodnji, dan Isusova uskrsnuća. Tako je sve do svetkovine Krista Kralja na kraju liturgijske godine. Danas je Deveta nedjelja u godini ‘C’. Nakana je za 9: + Mato, Tereza i Ive Klarić 18,30 + Ika Modrić; +obb. Ćosić, Petrovečki i Gajski.
  • U utorak je svetkovina u gradu Zagrebu – Majka Božja Kamenitih vrata. Misu i procesiju ulicama grada u 19 sati predvodi pročelnik Kongregacije za bogoštovlje i disciplinu sakramenata kardinal Robert Sarah. Pozivam vas da se priključite toj proslavi.
  • Ujedno je završetak svibanjskih pobožnosti.
  • U četvrtak je klanjanje u 18 sati.
  • U petak, na svetkovinu Srca Isusova, svečana blagdanska sveta misa je u 18,30. Ispovijed prvoga petka počinje u 17,30.
  • U subotu je Srce Marijino. Bolesničko hodočašće Majci Božjoj Bistričkoj polazi u 7,30 ispred crkve. Još ima slobodnih mjesta u autobusu.
  • Nazaretska skupina, koja je začetak obiteljske zajednice u našoj župi, poziva vas na molitvu i druženje u subotu 4. lipnja od 10 do 11,30 u dvoranu za katehezu i na naše župno dvorište.
  • Bila vam ugodna nedjelja – Dan Gospodnji uz Božji blagoslov.