SEDMA USKRSNA (VAZMENA), „A“,

Dan sredstava društvenog priopćavanja – medija,

Svetkovina, 28. svibnja 2017.

 

 • Slavimo Sedmu uskrsnu nedjelju i Dan sredstava društvenih komunikacija. Molimo da mediji iznose objektivnu istinu štiteći ugled i dobar glas sviju o kojima izvješćuju. Misne nakane bile su za: 9: + Ivana(m) i Katarinu Vuk; + Jana(m) Dukić; 18,30: + Zlatka, Iku(ž) i Marka Katalinić; + Martina(m) Reja
 • Danas nas je posjetio i misu u 9 sati predvodio dr. Hvoje Škrlec, savjetnik u Nuncijaturi – veleposlanstvu Svete Stolice u Adis Abebi u Etiopiji. Zahvaljujemo na dolasku, kao i na suautorstvu monografije župe koju smo priređivali za 50. obljetnicu.
 • Večeras je pjevana Večernja u 18,10, a u 17,30 svibanjska pobožnost.
 • Svaku večer molimo marijansku svibanjsku pobožnost, a u srijedu večernju iz časoslova, u četvrtak je klanjanje u 18.
 • U srijedu neće biti održana pjevačka vježba dječjega zbora „Mali Prečkanci“, koji se sastaje u nedjelju u 10,15.
 • Nakon večernje mise u četvrtak, održat će se sastanak članova Župnog pastoralnog vijeća.
 • Prvoga petka u mjesecu obilazimo bolesnike, a ispovijed u crkvi počinje u 17,30.
 • Bolesničko hodočašće na Mariju Bistricu poći će u subotu 3. lipnja u 7,30 ako se ubilježi dovoljan broj putnika. Upisi i uplate su u župnom uredu.
 • Iduće nedjelje zapovijedanom svetkovinom PEDESETNICE ili DUHOVA završava vazmeno vrijeme, a Crkva slavi rođendan. To je nakon Uskrsa i Božića treća najvažnija svetkovina liturgijske godine. Na Duhove u 18 zaključujemo uskrsnu pobožnost Puta svjetla.
 • U katoličkom tjedniku „Glas koncila“ možete pročitati i poruku pape Franje uz današnji dan medija.
 • Najavljujemo župnu svetkovinu Presvetoga Trojstva u nedjelju, 11. lipnja. Trodnevnu pripravu u četvrtak, petak i subotu prije blagdana vodit će: vlč. Mario Pavić, upravitelj župe sv. Terezije od Djeteta Isusa, msgr. dr. Jorge Ramos, regionalni vikar prelature Opus Dei za Hrvatsku, i don Drago Škarica, župnik sv. Ane u Rudešu, a prijepodnevno glavno slavlje svetkovine Presvetog Trojstva u 11 sati predslavit će i propovijedati Mijo Gorski, zagrebački pomoćni biskup, dok će pjevanje animirati zajedno dječji zbor „Mali Prečkanci“ i Jubilarni župni zbor. Popodne će biti tradicionalni kulturno-umjetnički program, a nakon večernje mise glazba. Navačer će misu slaviti upravitelj župe bl. Ivana Merza Špansko-Oranice vlč. Darko Bručić-Pavuk. Ipak, zbog dolaska biskupa, mole se župljani da u najvećoj mjeri dođu na slavlje podnevne mise u 11 koja će biti slavljena na dvorišnom oltaru. Ponesite kišobrane koje možemo koristiti bilo protiv kiše bilo protiv sunca.
 • U novom radnom tjednu neka vas i sve vaše prati blagoslov Božji.