TREĆA KORIZMENA NEDJELJA „C“,

Svetkovina, 28. veljače 2016.

 

  • Treća je nedjelja korizme pokorničkog ciklusa ‘C’. Misu smo slavili za: + Ivu(m) i Matu Pezer(9); + Mariju Mamić i Antoniju Radić (18,30).
  • Večeras u 17,45 pozivam na Križni put.
  • Kateheze za sakramente u ovom tjednu odvijaju se po skupinama.
  • U srijedu u 18,15 molimo večernju časoslova.
  • U petak u 17,45 pobožnost je Križnoga puta. U Godini milosrđa papa Franjo je odredio da se u petak na subotu 4. i 5. ožujka održi inicijativa „Dvadeset i četiri sata za Gospodina“. U toj inicijativi stavljamo u središte sakrament pomirenja i klanjanje koje zbog toga neće biti u četvrtak, nego u petak nakon mise pa sve do ponoći, a završavamo u subotu pola sata prije večernje svete mise. Pozivam pojedine grupe da se organiziraju za sudjelovanje. Ispovijedamo u petak od 17,30 do 18,30 i od 19 do 20. Susret za mlade biti će u petak od 23 do 24 sata, a u subotu će za mlade biti duhovna obnova u župi sv. Marka Križevčanina od 19,30 do 24 sata.
  • Nazaretska skupina koju čine djeca od 6 do 14 godina ima svoje druženje u subotu od 9,30 sati.
  • U nedjelju u 10 sastaju se ministranti.
  • Na stoliću nabavite ‘Glas Koncila“ i drugi tisak.
  • U tjednu solidarnosti s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini, a to je posebno ova nedjelja, molimo i prikupljamo milodare za pomoć najugroženijim stanovnicima BIH. Znak je to našeg zajedništva i milosrđa u Jubuilarnoj godini milosrđa. Pozvani smo otvoriti oči, uši i srce i čuti plač nevinih ljudi kojima su oduzeta dobra, dostojanstvo, osjećaji, život, prepoznati one koji su okradeni, porobljeni i opljačkani. Ljubav se potvrđuje u svakidašnjici. Ivan od Križa veli: ‘Na zalasku života bit ćemo suđeni po ljubavi’, a Benedikt XVI: ‘Milosrđe je sva ona ljubav koju smo primili i pružili.’ Biskupi nas stoga pozivaju da zajedno s tim narodom supatimo, podnoseći brige i terete, dijeleći radosti i nade. Pozvani smo danas konkretnio posvjedočiti kako nam je milosrđe milo kako bismo skupljenu pomoć preko Caritasove mreže od Banja Luke preko Sarajeva do Mostara uputili onima koji čeznu za duhovnim i tjelesnim milosrđem.
  • Primimo Božji blagoslov.