TRODNEVLJE  PRESVETOM  TROJSTVU „B“,

četvrtak VIII. tjedna kroz godinu I.,

Sv. Augustin Kanterberijski, b., 27. svibnja 2021.

 

  • Dragi župljani! Ovom svečanom svetom misom započeli smo Trodnevlje župnom blagdanu Presvetog Trojstva, shvaćeno kao veliku duhovnu obnovu nakon pošasti potresa i pandemije koje su nas zadesile.
  • Zahvaljujem svima koji ste se odazvali pozivu da se duhovno pripremimo godišnjem slavljenju župnog blagdana i da obnovimo duh i duše kako bismo se mogli lakše uhvatiti ukoštac s problemima i nedaćama što ih život donosi.
  • Hvala pjevačima i orguljašu, hvala suradnicima i obiteljima uključenima u pripravu župnog blagdana i radova uređenja crkve, dvorišta i prostorija župe.
  • Sutra navečer prije mise je pobožnost u 17,45, za vrijeme koje se ispovijeda, pa možete iskoristiti tu priliku.
  • Posebno želim zahvaliti predvoditelju i propovjedniku vlč. dr. sc. Jakovu Rađi, povjereniku za pastoral duhovnih zvanja u Nadbiskupiji, ravnatelju Nadbiskupskog pastoralnog instituta i profesoru fundamentalne teologije na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Hvala, Jakove, što si prihvatio trodnevnicu, prekosutra ćeš za vrijeme duhovne obnove vjenčati i jedan par iz naše župe, Niku i Valentina, a na dan Presvetoga Trojstva voditi glavno župno proštenje u 11 sati.
  • Do sutra hvala i svima vama i lijepi pozdrav. Ustanimo na blagoslov.