PRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA – ADVENTA „A“,

Svetkovina,  27. studenoga 2016.

 

 • Zakoračili smo u novu crkvenu godinu i razdoblje priprave za Isusov dolazak. Došašće je radosno iščekivanje Spasitelja koje prate pokornička djela molitve i žrtve ustajanja na zornice u 6 sati, kao i djela ljubavi prema siromašnima. Tako danas započinjemo prikupljati sredstva za pakete namirnica 140 obitelji župe, a možete uzeti i pšenicu uz dobrovoljni prilog caritasu. Poslije zornica slijedi topli čaj u podrumskim prostorijama. Na adventskom vijencu palimo prvu svijeću. Nakana je bila za: +Jelku Miljan (6); + Mariju Božičević (9); + Jelku i Nikolu Čudina (18,30).
 • Za Božić ćemo se ispovijediti:
 • prosinca na prvi petak za vrijeme zornice ili od 17,30 do 18,30 sati ili
 • u petak 16. prosinca na velikoj božićnoj ispovijedi u župi od 18 do 19 sati.
 • Ili prilikom dolaska na misu nedjelja i blagdana.
 • Nedjeljom uz redovite mise u 9, 11 i 18,30, dodajemo zornicu za one koji na taj način iskazuju svoju pokorničku žrtvu, a ponedjeljkom, utorkom i subotom neće biti večernje mise. Nakane za iduću godinu i dalje primamo u župnom uredu.
 • U adventu Večernju časoslova recitiramo svake srijede i nedjelje u 18,15.
 • U srijedu je sv. Andrija apostol, u četvrtak je klanjanje u 18 sati, u prvi petak prije podne obilazak bolesnika.
 • Kateheza se ovoga tjedna odvija po rasporedu pojedinačnih skupina kako je istaknuto na oglasnoj ploči.
 • Možete nabavite kalendare za 2017., vjerski tisak i novi broj Glasa koncila, te adventske aranžmane, misijske krunice, monografiju župe.
 • Hvala svima koji su uredili i uresili crkvu za ovogodišnji advent.
 • Pjevanjem Himna Sinode i moljenjem molitve za sinodu kroz došašće ćemo poduprijeti završna zasjedanja sinodskih otaca koja počinju 8. prosinca.
 • Dvije zanimljivosti: dok je u Engleskoj za svećenika dominikanca zaređen bivši igrač Manchester Utd.-a, papa Franjo u posljednjem konzistoriju kreirao je i trećeg kardinala hrvatskih korjena, tako uz Zagreb i Sarajevo, kardinalskim sijelom postalo je i Chicago u Sjedinjenim Američkim Državama, gdje je nadbiskup Blase (Blaž) Chupic, čiji su roditelji hrvatskih korijena.
 • Na znanje zainteresiranima, Nadbiskupski duhovni stol odredio je termin za krizmu koja će u našoj župi biti podijeljena za vrijeme euharistije u 11 sati, na blagdan sv. Josipa radnika, 1. svibnja 2017. kada je ujedno i Mađunarodni praznik rada

 

 • Blagoslov Božji neka prati sve nas!