TRIDESETA NEDJELJA KROZ GODINU „C“,

Blagdan, 27. listopada 2019.

 

  • Proslavljamo Tridesetu nedjelju kroz godinu „C“.
  • Jučer smo hodočastili u nepoznato, kad ono Poznanovec, gdje smo u tamošnjoj novosagrađenoj kapeli nazočili slavlju blagdana sv. Ivana Pavla II, okrijepili se, obišli župnu crkvu u Maču te najljepšu baroknu crkvu Hrvatskog zagorja Gospe Snježne u Belcu, s najdragocjenijom propovjedaonicom u Europi.
  • Zahvaljujem moliteljima listopadske pobožnosti koju završavamo u četvrtak u 17,45.
  • Sve grupe župne kateheze dolaze u subotu na Dušni dan u 9 ili 18,30, uz podsjećanje katehizanata i svih vjernika da su Svi Sveti zapovijedana svetkovina, kada će se mise slaviti u 9, 11 i 18,30. U subotu je pak Dušni dan – dan mrtvih. Slavimo mise za pokojne ujutro u 9 i navečer u 18,30. Navečer u 18 započinjemo molitvu Večernje iz službe časova za pokojne.
  • Kupnjom lampaša u akciji „Kad činiš dobro, čini dvostruko dobro“ pomažemo Caritasu i siromašnima o kojima ta ustanova brine.
  • U Glasu Koncila pročitajte: O održanom hrvatsko-slovenskom hodočašću u Krašić, liječnik i znanstvenik dr. Ivan Radić, specijalist neurokirurgije o skladu vjere i znanosti: Bog je ‘usađen’ u ljudski mozak, u Hrvatskoj boravi indijski svećenik, zatočenik Isila – ‘Islamske države’..
  • Uz Misijsku nedjelju Papa je ove godine vezao i Izvanredni mjesec misija, stoga ćemo u nedjelju 3. studenoga na prijepodnevnim misama u 9 i 11 sati ugostiti našeg misionara koji djeluje u Gani u Africi, salezijanca don Ivana Stojanovića.
  • Blagoslov Božji neka prati sve nas.