NEDJELJA USKRSNUĆA GOSPODNJEGA „C“

‘USKRS, V A Z A M’

Zapovijedana svetkovina, 27. ožujka 2016.

 

 • Slavimo Uskrs – najveći i najznačajniji kršćanski blagdan na kojemu se temelji sva naša vjera. Nakana mise bila je za: + Nešku(ž) Jerinić, Zevku(ž) Martić, Ivana(m) Koretić i Mariju(ž) Sintić (18,30).
 • Naša župa ove godine slavi pedesetu obljetnicu postojanja. Osim duhovne pripreme i pastoralnih poticaja na tjelesna i duhovna djela milosrđa, danas na sam Uskrs župljani su sudjelovali u snimanju milenijske fotografije. S nama je bio profesionalni fotograf Šime Strikoman te je iz zraka snimio okupljene vjernike koji su svojim tijelima oblikovali motiv uskrsne pisanice. Kao što jaje unutar ljuske čuva novi život koji se rađa probijanjem ljuske, tako se kršćani prisjećaju Isusova napuštanja groba i slave uskrsnuća. Pedeset godina postojanja naše župe obilježava se unutar Jubilarne godine milosrđa koju je proglasio papa Franjo, pa ovakvu fotografiju uistinu možemo smatrati milenijskom. Nadamo se da će njena osobitost ostati lijepa uspomena svim vjernicima podsjećajući ih na ovaj dvostruki jubilej.
 • Sutra na Uskrsni ponedjeljak također je blagdan, mise će biti u 9 i 18,30 sati.
 • Iduće nedjelje slavi se Bijela nedjelja, Božanskog milosrđa ili Mali Uskrs.
 • Krizma je u subotu 9. travnja u 11 sati, a Prve pričesti subotama 7 i 14. svibnja u 10 sati.
 • U nedjelju, 22. svibnja proslavljamo župnu svetkovinu Presvetog Trojstva kojoj prethodi trodnevna priprava.
 • Hvala svima koji nam pomažete tijekom cijele liturgijske godine: ministrantima, čitačima, pjevačima i voditeljima zborova, članovima molitvenih i drugih skupina u župi, animatorima mladih koji su uvijek na usluzi, majstorima, vijećnicima, odbornicima i volonterima Župnog caritasa. župnim suradnicima, gospođama koje brinu za crkveno ruho i uređenje crkve, pekari obitelji Prekpalaj. Hvala župljanima koji nas se sjete u molitvi ili nas obraduju kolačem da možemo počastiti goste.
 • Hvala straži Božjega groba koju kod nas u župi čine vjernici laici. Hvala na materijalnoj i svakoj drugoj pomoći. Hvala anonimnim darovateljima.
 • Hvala i svim donatorima. Na taj način polako se pripremamo za proslavu 50.-te obljetnice župe. Danas pod misom u 11 blagoslovili smo liturgijsko posuđe i knjige koje su pribavili naši donatori: kalež Matija Brekalo, ciborij i ampulice Jasna Pleško, lekcionar Renata Golubić, svijećnjake Mara Martinović i Silva Dekanić, vrč i lavabo Nevenka Pavlović. Ob Jeričević uskrsnu svijeću i uskrsno cvijeće vanjskog oltara.
 • Preporučamo se i drugima koji bi se željeli uključiti u nabavku drugih svetih predmeta koji su nam još potrebni.
 • Na stoliću nabavite uskrsni broj „Glasa koncila“, i drugo iz tiska.
 • Večernju misu predvodio je vlč. Renato Belčić. Od srca mu zahvaljujemo i čestitamo sretan Uskrs.

Svima vama u ime bogoslova i suradnika, preč. Antuna Piličića, dra Tomislava Markića i župnika neka je Sretan i blagoslovljen Uskrs!