ČETVRTA KORIZMENA NEDJELJA „A“,
‘Laetare’ – ‘Veseli se’
Svetkovina, 26. ožujka 2017.

 

 • Četvrta je korizmena nedjelja krsnog ciklusa ‘A’, nedjelja ‘Veseli se’. Misu smo slavili za: + obb. Žunić i Škrbić; + Nikolu Krijan (9); kao zahvalu Milosrdno Isusu za Lea (18,30).     U 17,45 je pobožnost križnoga puta. Razmatramo tekst autora farnjevca, teologa i psihologa, dra kliničke psihologije fra Šimuna Šite Ćorića.
 • Kateheza za prvopričesnike i krizmanike u ovom tjednu je u subotu kada dolaze na radionice: prvopričesnici prijepodne u 10 sati ‘Prečko’, a u 11 sati – ‘Tesla’, a krizmanici poslijepodne u 15,30 sati ‘Tesla’, dok oni iz škole ‘Prečko’ dolaze u 17 sati.
 • U srijedu u 18,15 molimo večernju časoslova.
 • U petak u 17,45 molimo Križni put. U 20,30 susret mladih.
 • Na Petu korizmenu nedjelju – Glušnicu pokrivaju se raspela. Ministranati imaju svoj susret u 10 sati. U 15 sati na Ksaverskom Križnom putu naši predstavnici mole, čitaju 12. postaju, Roditelje potičem da odvedu djecu na Ksaver, a za one koji ne idu, križni put u župi će biti u 17,45.
 • ‘Glas Koncila‘ i tisak nabavite na polici.
 • Velika uskrsna ispovijed i ove godine bit će na Žalosni petak, travnja od 19 do 20 h.
 • Iza sv. misa ili u uredu možete se prijaviti za kalvarijski križni put na Mariji Bistrici sa svijećama Žalosnoga petka prije Cvjetnice tj. 7. travnja. Prijevoz je 60 kn.
 • Kroz ova dva preostala korizmena tjedna prikupljamo priloge za Župni caritas koji priprema 130 uskrsnih paketa namirnica za naše siromašne župljane. Zahvaljujemo svima na dobrovoljnim prilozima.
 • U zajedništvu članova obitelji proveselite se ove Četvrte korizmene nedjelje, određene za predah od korizmenog posta i pokore.
 • Za kraj ćemo pročitati Nadbiskupov proglas Godine svetoga Josipa.