SEDAMNAESTA NEDJELJA KROZ GODINU „B“,

Blagdan, 25. srpnja 2021.

 

  • Proslavljamo Sedamnaestu nedjelju godine „B“, blagdan sv. Jakova starijeg, apostola i Prvi svjetski dan starijih osoba.
  • Sutra je sv. Joakim i Ana, roditelji blažene Djevice Marije, proštenje je, kako najavljuje plakat, u župi Rudeš, pa neće biti večernje svete mise u župi kao i u subotu. U utorak je sv. Klement i subraća, u četvrtak sv. Marta, u petak sv. Petar Krizolog, a u subotu sv. Ignacije Lojolski.
  • Na stoliću/polici nabavite novi broj Glasa Koncila.
  • Ovoga ljeta doći će do promjena u upravljanju Župom. Dosadašnji župnik odlazi u župe sv. Vida mučenik Ozalj i sv. Kuzme i Damjana Vrhovac, obje u Ozaljsko-lipničkom dekanatu, odnosno karlovačkom arhiđakonatu. Oproštaj će biti u nedjelju 22. kolovoza, a doček moga nasljednika vlč. Tomislava Šaguda koji dolazi iz župe Zabok, u nedjelju 29. kolovoza. Svećenici dolaze i odlaze, a vjernici u svojoj župi ostaju, stoga primite i njega lijepo, kao što ste primili mene i svakoga do sad.
  • Blagoslov Božji neka vas prati u novom tjednu: radnike na poslu, putnike na putu i sve nas, osobito po zagovoru Kristofora, zaštitnika putovanja.