KRIST KRALJ SVEGA STVORENJA ‘B’,

Svetkovina, 25. studenoga 2018.

• Svetkovinom Krista Kralja svega stvorenja zaključujemo liturgijsku godinu „B“.
  • Polaznici katezehe za sakramente (prvopričesnički i krizmanički kandidati), u ovome tjednu dolaze po grupama:

-Prva grupa ministrantsko-lektorska prvopričesnika i krizmanika u subotu u 11 sati.

-Druga zborska prvopričesnička grupa ‘Mali Prečkanci’ ima susret u srijedu u 19,

-Treća grupa – prvopričesnička – dolazi u utorak u 16 ili 16,45 sati.

-Treća krizmanička grupa dolazi: u srijedu iz škole ‘Prečko’ u 8 ili 8,45 sati.

u četvrtak iz škole ‘Tesla’ u 16,45 i 17,35 sati.

• U četvrtak u 19 sati u terminu liturgijsko-biblijske grupe održat će se susret s odraslim čitačima-lektorima župe. Pozivamo sve sadašnje čitače kao i one koji to žele biti da se odazovu malom tečaju, uvijek ima nešto što se može poboljšati kako bi Riječ Božja bila što bolje naviještena.
  • Idućom nedjeljom Prvom došašća počinjemo novu crkvenu godinu i advent, pripravu za Božić. Zornice će biti svakoga jutra u 6 sati poslije kojih slijedi topli čaj u podrumu.
  • U došašću prikupljamo sredstva za pakete namirnica siromašnim župljanima.
  • Kreativna radionica danas nudi adventske vijence i kalendare, a u nedjelju božićnu pšenicu. Hvala djeci koja su se odazvala, a posebno animatorima – voditeljima radionica.
  • Nastavljamo s upisom misa za 2019. godinu u uredovno vrijeme Župnoga ureda.
  • U novom broju Glasa Koncila pročitajte snažne poruke iz Vukovara gradišćanskoga biskupa Hrvatskoj, što je za Hrvatsku značio završetak Prvoga svjetskog rata te kako mediji manipuliraju glasinom o odlasku zagrebačkoga nadbiskupa iz Zagreba.
  • Uz Marka Pintarića iz Varaždina, danas je stigao i drugi bogoslov praktikant Ivan Mitar iz župe sv. Josipa na Trešnjevci, pa i njega pozdravljamo i želimo dobrodošlicu.
  • Blagoslov Božji zazovimo na sve nas.