TREĆA KORIZMENA NEDJELJA „C“,

Svetkovina, 24. ožujka 2019.

 

  • Treća je nedjelja korizme pokorničkog ciklusa ‘C’.
  • Večeras u 17,45 je Križni put. Razmatramo ga zajedno s djecom zbora „Mali Prečkanci“. 
  • U ovome tjednu polaznici prvopričesničke i krizmaničke kateheze dolaze sutra navečer kada je i susret s roditeljima kandidata za sakramente, roditeljski sastanak. Slavi se svetkovina Navještenja Gospodnjega Mariji ili Blagovijest, svečana misa je u 18,30. Za Vrbane pogledajte plakat.
  • U srijedu u 18,15 molimo časoslov, a u petak je opet križni put u 17,45.
  • Na polici nabavite ‘Glas Koncila“ koji pojašnjava novinske napise kako se ne slave mise za ‘ustaše’ i ‘partizane’, nego samo za pokojne, Treba li kažnjavati odraslu djecu? Zatim je u njemu članak: Promet treba cjeloživotnu edukaciju, i Izvješće što je sve Caritas napravio u godinu dana.
  • Nastavljamo upis hodočašća na Mariju Bistricu žalosnoga petka, 12. travnja, kada se nazoči kalvarijskom križnom putu sa svijećama. Polazak je u 16 sati, cijena 60 kn.
  • Dva mjeseca ranije želim najaviti također i duhovno – studijsko putovanje i hodočašće naše župe Katoličkoj Crkvi Srijema, Bačke i Banata ili Vojvodine koje planiramo za petak, subotu i nedjelju od 24. do 26. svibnja. Posjetit ćemo sve četiri katoličke dijeceze: Srijemsku, Subotičku i Zrenjaninsku biskupiju te eparhiju Ruski Krstur. Narednih nedjelja iznijet ćemo detalje puta kada doznamo sve potrebne parametre.
  • U tjednu solidarnosti s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini, molimo i prikupljamo milodare za pomoć najugroženijim stanovnicima Bosne i Hercegovine. Budimo i ove godine, 13. put za redom, povezani s našim sunarodnjacima zajedničkom molitvom i uzajamnim pomaganjem. Na vašim molitvama i darovima od srca hvala.
  • Primimo Božji blagoslov.