ČETVRTA NEDJELJA DOŠAŠĆA – ADVENTA „B“,

Svetkovina, 24. prosinca 2017.

 

  • Četvrta je nedjelja adventa – Božićno došašće. Misu smo slavili za: +obb. Brezović, Trstenjak, Prpić, Kuzmić i Vračić i za duše u čistilištu (6); + Krunoslava, Anu, Barbaru i Juraja i na nakane (9). Danas je prilika za sv. ispovijed po rasporedu naznačenom na ispovjedaonici.
  • Ova nedjelja prekrila je Badnjak, stoga izostaje običaj posta i nemrsa, to smo mogli izvršiti jučer ili prekjučer. Gospodin neka obilno blagoslovi žrtvu ranojutarnjeg ustajanja i dolaska na mise zornice svima koji čuvaju i njeguju tu tradiciju.
  • Župna kateheza za sve grupe i skupine u vremenu pred nama sastoji se u dolascima na mise svetkovina, nedjelja i blagdana.
  • Hvala za priloge koje ste izdvojili Župnom, Zagrebačkom i Hrvatskom Caritasu. Hvala i našim volonterima Caritasa.
  • Večeras započinjemo proslavu Isusova rođenja. U 18,30 je igrokaz Dječjega zbora, a potom božićno bdijenje za vrijeme kojega pjevaju ‘Mali Prečkanci’, a predvodi ga dr. Tomislav Markić. U 20,45 sati je recitirana večernja i božićno bdijenje za starije, predvodi preč. Antun Piličić, a u 24 je misa polnoćka, prije koje je u 23,30 koncert Mješovitog župnog zbora.
  • Božić je zapovijedana svetkovina. Euharistije će se slaviti u 8, 9,30, 11 i 18,30. Oni koji su se pričestili danas, mogu se pričestiti ponovno večeras na bdijenjima ili polnoćki te opet sutra na Božić.
  • Misne nakane za 2018. upišite u župnom uredu, na stoliću nabavite katoličke kalendare i lampione u kojima možete ponijeti kući Betlehemsko svjetlo. Božićni „Glas koncila“ je na polici.
  • Božićna pisma s rasporedom blagoslova obitelji stigla su na vaše adrese, pogledajte sandučiće. Ako netko greškom ili propustom nije dobio pismo, moći će ga uzeti u župnom uredu i reklamirati pogrešku.
  • Adventski vijenac sav je rasvijetljen, što je znak da je svjetlo Božića već sasvim blizu, pred vratima. Trebamo samo otvoriti svoja srca i pustiti ga da uniđe. Primimo Božji blagoslov.