KRIST KRALJ SVEGA STVORENJA ‘C’,

Svetkovina, 24. studenoga 2019.

 

 

 • Svetkovinom Krista Kralja svega stvorenja zaključujemo liturgijsku godinu „C“.
 • Polaznici kateheze za sakramente (prvopričesnički i krizmanički kandidati), u ovome tjednu dolaze po rasporedu pojedinačnih grupa i skupina koji je obješen na oglasnoj ploči:
   1. Prva grupa ministrantsko-lektorska prvopričesnika i krizmanika u subotu u 9 sati.
   2. Druga zborska prvopričesnička grupa ‘Mali Prečkanci’ ima susret u četvrtak u 19,30, a krizmanička grupa „Trinitas“ u utorak u 20 sati.
   3. Treća grupa – prvopričesnička – šk. Prečko dolazi u utorak u 16,30 ili 17,15 sati.
     • – krizmanika – šk. Prečko u utorak 18 i 18,45
     • – prvopričesnici iz šk. Tesla u četvrtak u 16,30
     • – krizmanici iz šk. Tesla u četvrtak u 17,30 i 18,15 sati.

  Po završetku svete mise neka kratko ostanu u klupama.

   

  • U četvrtak u 19 sati održat će se sastanak Župnog ekonomskog vijeća. Župno pastoralno vijeće razmatralo je temu godišnjeg blagoslova obitelji. Zaključujući da sve može ostati kako je bilo i dosad, otvorilo je ujedno i mogućnost novih termina blagoslova u božićnom došašću, pa ćemo i te termine ponuditi. Subota prije Četvrte nedjelje bio bi naknadni zapravo prethodni blagoslov, za one koji tada žele, a dane u tjednu od ponedjeljka do petka daje se prilika onim kraćim ulicama i zgradama ili ulazima gdje nema mnogo stanara, koji se međusobno poznaju pa mogu donijeti zajedničku odluku. U tom slučaju bismo ih, umjesto sredinom siječnja, obišli u trećem adventskom tjednu.
  • U subotu Marijina legija poziva na tribinu, susret i druženje u 19 sati, pogledajte plakat.
  • Idućom nedjeljom Prvom došašća počinjemo novu crkvenu godinu i advent, pripravu za Božić. Zornice će biti svakoga jutra u 6 sati poslije kojih slijedi topli čaj u podrumu.
  • U došašću prikupljamo sredstva za pakete namirnica siromašnim župljanima. Zahvaljujemo na sredstvima koja ste odlučili darovati za misiju Tatale u Gani, u Africi.
  • Kreativna radionica danas nudi adventske vijence i kalendare, a u nedjelju božićnu pšenicu. Hvala djeci koja su se odazvala, a posebno animatorima – voditeljima radionica.
  • Nastavljamo s upisom misa za 2020. godinu u uredovno vrijeme Župnoga ureda.
  • U Glasu Koncila pročitajte: Siromašni su blago Crkve i nebeski vratari, uz Treći svjetski dan siromaha, Bez branitelja ne bi bilo Hrvatske, uz obljetnicu stradanja Vukovara..
  • Čestitamo roditeljima novokrštenika Ivanu i Martini i kumu Kristijanu te obiteljima Serdar i Knežević, želeći da Karla uspješno odgojite u vjeri i ljubavi.
  • Zahvaljujemo i dragim domaćim gostima: dr. sc. Hrvoje Škrlec, iz diplomatske službe Svete Stolice, trenutno na službi u Nuncijaturi pri Europskoj uniji u Bruxellessu. koji je predvodio misu i vlč. Tomislav Fridl koji je propovijedao. On je kroz deset godina blagoslivljao naše obitelji i prikupljao pomoć u svojim župama našemu Caritasu, a sada je na službi voditelja Hrvatske katoličke misije Edmonton u Kanadi.
  • Danas zaključujemo liturgijsku godinu C, pa preporučujući se odmah i za nastavak suradnje, zahvaljujemo našim pastoralnim suradnicima preč. dr. sc. Tomislavu Markiću i vlč. Antunu Piličiću, za slavljenje misa, propovijedanje, ispovijedanje i pratnju Marijine legije, kao i vlč. Vladimiru Trkmiću. Preporučamo se svima i za nastavak suradnje.
  • Blagoslov Božji zazovimo na sve nas.