DVADESET I PETA NEDJELJA KROZ GODINU „A“,

Zaziv Duha Svetoga, Blagdan, 24. rujna 2017.

 

  • Dvadeset i peta je nedjelja kroz godinu „A“. Misu smo slavili za: +Dragicu Škrlec i + Martina Molnar, obb. Božić i Špoljarić (9); + Dragutina Flegar, Jelku i Nikolu Čudina (18,30)
  • 11: Ovom euharistijom zazvali smo pomoć Duha Svetoga na početku školske i pastoralne godine.
  • Danas je rok za predaju prijavnica i upis u jednu od tri ponuđene grupe župne kateheze, za one koji žele svetu potvrdu i prvu svetu pričest primiti u 2018. godini. U nedjelju ćemo izvjesiti njihova imena i time ih predstaviti župnoj zajednici, tako da je s 1. 10. upis završen, poručite ostalima koji još možda spavaju, nakon toga moguće je upisati se, ali za 2019. godinu. Prijavnice i ostali materijali nalaze se na polici za tisak.
  • Slijedeći naš plan i program, u subotu je misijska kreativna radionica s prozivkom, obavezna za treću grupu prvopričesnika i krizmanika, a po volji za prvu i drugu. Raspored dolaska je izvješen na oglasnoj ploči.
  • Školsku djecu pozivam na revnost i redovitost u dolascima na nedjeljne svete mise.
  • Iduće nedjelje proslavljamo blagdan Marije nositeljice Života. Svečanu misu u 18,30 predvodit će i propovijedati poglavar pavlinskog reda u Hrvatskoj fra Kornelije Marko Glogović. On će u 17,45 voditi i pripremnu pobožnost te euharistijsko klanjanje, a župa sv. Terezije od Djeteta Isusa toga dana slavi svoju zaštitnicu, pogledajte o tome plakat.
  • U subotu 14. listopada u planu je zajedničko slovensko-hrvatsko hodočašće u Stičnu kod Ljubljane pod geslom: „Zajedno živimo Marijin poziv“ o 100-oj obljetnici fatimskih ukazanja. Prijaviti se možete u župnom uredu.
  • Na polici za tisak nabavite vjerski tisak i novi broj Glasa Koncila.
  • Blagoslov Božji u novom tjednu neka prati radnike i đake, sve nas.