DVADESET i PRVA NEDJELJA KROZ GODINU „A“,

Blagdan, 23. kolovoza 2020.

 

 

  • Slavimo Dvadeset i prvu nedjelju kroz godinu „A“.
  • Sutra je Bartol apostol i bl. Miroslav Bulešić, pz.mč., u utorak Godišnjica posvete Prvostolne crkve, u četvrtak sv. Monika, majka sv. Augustina, u petak sv. Augustin, b.cn., a u subotu je Mučeništvo, glavosijek sv. Ivana Krstitelja.
  • Rujansko 289. hodočašće vjernika grada Zagreba na Mariju Bistricu u subotu i nedjelju, 12. i 13. rujna, odvijat će se u posebnim uvjetima pandemije koronavirusa. Mladima se sugerira da idu u subotu pješice ili osobnim automobilima, a vjernicima u nedjelju da se priključe obiteljski osobnim vozilima. Organizirani prijevoz autobusom nije moguć jer bi u njega stalo najviše 10 hodočasnika s peterostruko većom cijenom prijevoza. Budući svima nije moguće u tim okolnostima doći na Mariju Bistricu, iduće nedjelje župnik i rektor bistričkog svetišta preč. Domagoj Matošević doći će k nama gdje će u našoj župi predvoditi i propovijedati na misnom slavlju u 11 sati krsteći pri tom malu.
  • Iduće nedjelje podijelit ćemo sve potrebne informacije u svezi neposredne priprave i održavanja slavlja Svete potvrde ili krizme u subotu 5. rujna, pa pozivam krizmaničke kandidate i njihove roditelje na misu i dogovor, sada su se vjerojatno već svi vratili sa svojih odmora i putovanja.
  • Na polici nabavite vjerski tisak.
  • Blagoslov Božji i zagovor Majke Božje neka vas prati u novom tjednu pred nama.