DVANAESTA NEDJELJA KROZ GODINU „C“,

Blagdan, 23. lipnja 2019.

 

  • Nastavljamo sedmični ciklus slavljenja Kristova uskrsnog otajstva u kojemu je najznačajniji dan – nedjelja, dan Gospodnji, dan Isusova uskrsnuća. Tako je sve do svetkovine Krista Kralja na kraju liturgijske godine. Danas je dvanaesta nedjelja godine C.
  • Mjesec je sv. Antuna i mjesec štovanja Srca isusova. Svakoga dana pola sata prije večernje mise molimo zlatnu krunicu i litanje Presv. Srcu Isusovom.
  • Sutra u ponedjeljak svetkovina je rođenja Sv. Ivana Krstitelja. U 11 sati svečano slavlje 55. obljetnice misništva u zajedništvu dekanatskog klera i svećenika iz Njemačke, a sada su na službi u Riječkoj nadbiskupiji, predvodit će preč. Antun Piličić, naš pastoralni suradnik. Misa blagdana Ivana Krstitelja je i navečer u 18,30.
  • U petak je svetkovina Srca Isusova, svečana blagdanska misa bit će navečer u 18,30. U subotu je Bezgrješno Srce Marijino i svetkovina svetih apostola Petra i Pavla. Svečana misa je u 18,30.
  • U novome broju ‘Glasa Koncila’ možete pročitati: Služba predsjednika Republike – legitimitet lišen moći, Crkva se ne smije prilagođavati svemu ‘modernomu’, Kada vjera postaje ‘ideologijom’?, Evolucijski biolozi o pobačaju, Neprimjerena djela koja se silom guraju u školsku lektiru, Treba li za svećenike rediti žene?..
  • Bila vam odmorna nedjelja – Dan Gospodnji uz Božji blagoslov.