P E D E S E T N I C A   –   D U H O V I,  „B“,

Zapovijedana svetkovina, 23. svibnja 2021.

 

  • Svetkovina Duhova, kruna uskrsnog vremena, početak je djelovanja Crkve, u kojoj je Gospodin Bog i dalje prisutan po Duhu Svetomu.
  • Večeras u 17,45 molimo marijansku svibanjsku pobožnost.
  • Svečanom trodnevnicom kao velikom duhovnom obnovom, na koju vas pozivam u četvrtak, petak i subotu u 18,30 sati, pripremit ćemo se za proslavu župne svetkovine Presvetog Trojstva i obnoviti duh nakon pošasti potresa i pandemije koje su nas zadesile:
  • u 17,45 započinje pobožnost, kada će biti prilika i za sv. ispovijed u dvorani za katehezu do 18,20
  • svete mise i propovjedi kroz te tri večeri izreći će ravnatelj Nadbiskupskog pastoralnog instituta i povjerenik za duhovna zvanja u Nadbiskupiji vlč. dr. sc. Jakov Rađa.
  • Na svetkovinu Presvetoga Trojstva svečanu podnevnu misu u 11 predvodit će voditelj duhovne obnove sc. Jakov Rađa, koji će obnovu tada i zaključiti. Ispravak netočnog navoda: dr. sc. Tomislav Markić je tada u Njemačkoj pa neće voditi misu u 9 sati kako je najavljeno na plakatu, pa dođite u 11 sati na glavno proštenje. Euharistije će, nadamo se, biti slavljene na vanjskom oltaru, ponesite kape, šešire i kišobrane da posluže kao zaštita od sunca ili kiše.
  • U 18,10 pjevamo Večernju Presvetog Trojstva.
  • Tjednik „Glas koncila“ nabavite na stoliću ispod trijema ulaza u župni ured.
  • Današnjom svetkovinom Duhova zahvalili smo Bogu na darovima milosti u vrijeme bolesti i potresa u Zagrebu, milosti koju često ne vidimo, ali nije izostala, jer smo tu i jer su nam životi pošteđeni. Onima koji su pretrpjeli duhovnu štetu pomažemo svojim molitvama, a za saniranje materijalne štete, dužni smo iskazati solidarnost: kutija za siromašne i potresom pogođene nalazi se na stoliću ispod trijema, na vašim darovima od srca hvala.
  • Blagoslovljena vam nedjelja s obiljem darovane milosti Duha Svetoga.