ČETVRTA NEDJELJA DOŠAŠĆA – ADVENTA „C“,

Svetkovina, 23. prosinca 2018.

  • Četvrta je nedjelja adventa – Božićno došašće. Danas je prilika za sv. ispovijed po rasporedu naznačenom na ispovjedaonici.
  • Gospodin neka obilno blagoslovi žrtvu ranojutarnjeg ustajanja i dolaska na mise zornice svima koji čuvaju i njeguju tu tradiciju. Ovih dana smo bdjeli u zoru, i sutra je bdijenje, ali u noć na proslavi Isusova rođendana.
  • Župna kateheza za sve grupe i skupine u vremenu pred nama sastoji se u dolascima na mise svetkovina, nedjelja i blagdana.
  • Hvala za priloge koje ste izdvojili Župnom, Zagrebačkom i Hrvatskom Caritasu. Hvala i našim volonterima Caritasa. Korisnici mogu podići svoje pakete namirnica danas i sutra.
  • Na Badnjak započinjemo proslavu Isusova rođenja. U 18,30 je igrokaz Dječjega zbora, a potom božićno bdijenje za vrijeme kojega pjevaju ‘Mali Prečkanci’, a predvodi ga dr. Tomislav Markić. U 20,45 sati je recitirana večernja i božićno bdijenje za starije, predvodi preč. Antun Piličić, a u 24 je misa polnoćka, prije koje je u 23,30 koncert Mješovitog župnog zbora.
  • Božić je zapovijedana svetkovina. Euharistije će se slaviti u 8, 9,30, 11 i 18,30. Oni koji se pričeste na bdijenjima ili polnoćki, mogu to učiniti ponovno na Božić.
  • Misne nakane za 2019. upišite u župnom uredu, na stoliću nabavite katoličke kalendare i lampione u kojima danas nosimo kući Betlehemsko svjetlo. Božićni „Glas koncila“ je na polici. Vjernici čije obitelji mi više ne pohađamo, također mogu uzeti Božićni Trojedini na polici za tisak.
  • Božićna pisma s rasporedom blagoslova obitelji stigla su na vaše adrese, pogledajte sandučiće. Ako netko greškom ili propustom nije dobio pismo, moći će ga uzeti u župnom uredu i reklamirati pogrešku. Zbog nedostatka svećenika za blagoslov, morat ćemo izvršiti malu promjenu rasporeda za neke ulice, pa ćete ponovno u sandučiće dobiti i taj ispravak. Molimo za razumijevanje.
  • Adventski vijenac sav je rasvijetljen, svjetlo Božića je pred vratima. Trebamo samo otvoriti svoja srca i pustiti ga da uniđe. Primimo Božji blagoslov.