TRIDESETA NEDJELJA KROZ GODINU „C“,

‘MISIJSKA’ – SVJETSKI MISIJSKI DAN

Blagdan, 23. listopada 2016.

 

 

 • Trideseta nedjelja kroz godinu „C“ slavi se kao – ‘MISIJSKA’! Nakana je bila za: +Magdalenu i Franju Bakran; i + Marka Tolić (9); + Jelenu Gregurić (18,30)
 • Iz Hrvatske djeluje 89 misionara i misionarki u 32 misijska područja svijeta. A mi preostali koji nismo u mogućnosti napuštati obitelji i poslove, priključujemo se molitvi za uspjeh misija i materijalnim doprinosom podržimo njihova nastojanja. Danas i naši katehizanti i animatori mladih nude predmete izrađene na njihovim subotnjim kreativnim radionicama, čime se također podupiru misije.
 • Ovogodišnji pastoralni praktikum u našoj župi vršit će dvojica bogoslova: Branimir Jagodić iz Duge Rese i Marko Dominić iz župe Trnjanska Savica-Zagreb.
 • Marijansku listopadsku pobožnost molimo svake večeri do kraja mjeseca u 17,45.
 • Župna kateheza u tjednu pred nama odvijat će se po rasporedu pojedinačnih skupina izvješenom na oglasnoj ploči.
 • Sutra u ponedjeljak u 19 sati održat će se sastanak Župnog pastoralnog vijeća.
 • Pozivam vas da se kupnjom lampiona priključite akciji „KAD ČINIŠ DOBRO, ČINI DVOSTRUKO DOBRO“, na taj način pomažete siromašne o kojima brine
 • Novi broj Glasa Koncila i sve ostalo nalazi se na polici za tisak.
 • Prošle smo nedjelje slavili 50. rođendan župe. Hvala svima koji ste na bilo koji način doprinijeli svečanosti te proslave. Nadbiskup je u toj prilici blagoslovio i vitraje Ivana Pala II i bl. Alojzija Stepinca, stoga su njihovi spomendani, 22. listopada i 10. veljače u našoj župi odsada blagdanI. Hvala donatorima: Jozi Juriću iz Cvijetnog naselja i ob. Zvonimira Majić iz Sibeliusove ulice, kao i našem župljaninu akademskom slikaru Ivanu Grgatu koji ih je izradio u radionici Jure Žaje iz Zaprešića.
 • Za tu prigodu uspjeli smo izdati monografiju Pola stoljeća župe Presvetog Trojstva Zagreb – Prečko, bogato opremljenu tvrdim uvezom, mnoštvom fotografija u boji i tekstom na 204 stranice, no unatoč skupim troškovima, cijena je popularna, stoga preporučam svakoj obitelji.
 • Blagoslov Božji u novom tjednu neka prati sve nas.