NEDJELJA BOŽANSKOG MILOSRĐA,

DRUGA USKRSNA (VAZMENA) – ‘BIJELA’, „A“,

Svetkovina, 23. travnja 2017.

 

  • Danas slavimo nedjelju Božanskog milosrđa, utemeljenu od sv. Ivana Pavla II, Bijelu nedjelju po bijelim haljinama koje su nosili novokrštenici osam dana po krštenju na Vazmenom bdijenju, Tominu nedjelju po izvješću evanđelja u kojem je u središtu apostol Toma. Nakane: + obb. Nikolić, Jonjić i Jelenu Jozić; + ob. Škrinjar (9); + Mirjanu Raić (18,30).
  • Večeras u 18,10 pjevamo Večernju iz časoslova uz pomoć zbora i sviju vas koji dođete na tu pobožnost.
  • U srijedu je molitva Večernje u 18,15.
  • U petak u 17,30 započinje neposredna priprava za slavlje Sv. potvrde. Kandidati sudjeluju u dogovorima i probama, a oni roditelji koji mogu pristupiti sakramentu, a nisu to učinili za Uskrs, kao i kumovi kandidata, sa stanovanjem u župi, moći će se ispovijediti. Kumove koji na Krizmu dolaze izdaleka potaknite da to učine u svojim zajednicama.
  • U subotu od 17,30 ispovijedamo kandidate za Sv. potvrdu, a poslije je generalna proba. Ova dva dana su pomaknuta za jedan dan u odnosu na naš godišnji program dobiven u rujnu, iz razloga proslave dana škole u četvrtak.
  • U nedjelju kandidati za krizmu dolaze na svetu misu.
  • A na blagdan sv. Josipa Radnika, 1. svibnja u župi se slavi misa krizme u 11 sati koju će podijeliti pomoćni zagrebački biskup msgr. dr. sc. Ivan Šaško.
  • Poslije svete mise mogu se javiti roditelji koji nisu nazočili roditeljskom sastanku 19. ožujka, u svezi informacija za prvu svetu pričest i krizmu, a djeca pripravnici neka budu revni i redoviti u pohađanju nedjeljnih misa i preostalih susreta pripreme. Također podsjećam one koji duguju još neki od dokumenata da do kraja ovog tjedna i te obveze podmire kao i dogovorene pristojbe.
  • Neka vam nedjelja Božanskog milosrđa donese obilje milosnih trenutaka zajedništva s Gospodinom u crkvi i s ukućanima u obitelji kako biste našli potreban odmor tijelu i smiraj duši. Nad vas i sve vaše neka siđe blagoslov Božji.