DVADESET I PETA NEDJELJA KROZ GODINU „C“,

Blagdan, 22. rujna 2019.

 

  • Dvadeset i peta je nedjelja godine „C“.
  • Školsku djecu potičem na revnost i redovitost u dolascima na nedjeljne svete mise 
  • U četvrtak, 26. rujna 2019. roditelje djece trećih razreda kandidata za prvu svetu pričest i roditelje djece osmih razreda kandidata za svetu potvrdu pozivam na prvi od ukupno dva susreta s roditeljima koji će se održati s početkom u 18,30. 
  • U četvrtak će započeti s radom i naš dječji zbor „Mali Prečkani“, pa pozivamo svu zainteresiranu djecu od prvog do sedmog razreda, ne samo trećaše, da dođu u 19,30. Iza toga mješoviti župni zbor ima okupljanje u 20,15. 
  • Ministrantska zajednica i lektori ili čitači nedjeljnih misa dolaze u subotu u 9 sati. 
  • Iduće nedjelje školska djeca naših osnovnih škola, ali isto tako i srednjoškolci, pa i studenti pod misom u 11 sati zazvati će Duha Svetoga na početku školske, katehetske i vjeronaučne godine. Dakako da poziv vrijedi i za nastavnike i djelatnike škola, a isto tako i za roditelje, odnosno sve koji su na bilo koji način uključeni u odgojno-obrazovni proces. 
  • Pozdravljamo i našeg pastoralnog suradnika dr. sc. Tomislava Markića, koji kada moze, slavi s nama misu, uobično u 11 sati. 
  • Na polici nabavite vjerski tisak, novi broj Glasa Koncila donosi razgovor s dr. Štefanom Lassijem, psihijatrom i psihoterapeutom o zloporabama moći, zatim je tu članak o novim previranjima u Katoličkoj Crkvi u Njemačkoj i druge zanimljive teme..
  • Blagoslov Božji u novom tjednu neka prati radnike i đake, sve nas.