ČETVRTA NEDJELJA DOŠAŠĆA – ADVENTA „A“,

Svetkovina, 22. prosinca 2019.

 

 

 • Četvrta je nedjelja adventa – Božićno došašće.
 • Danas je prilika za sv. ispovijed po rasporedu naznačenom na ispovjedaonici.
 • Gospodin neka blagoslovi i nagradi žrtvu ranojutarnjeg ustajanja i dolaska na zornice svima koji čuvaju i njeguju tu tradiciju. Ovih dana smo bdjeli u zoru, sutra zaključujemo ciklus zornica, a preksutra bdijemo u noć na proslavi Isusova rođendana.
 • Kateheza za sakramente u vremenu pred nama podrazumijeva pohađanje euharistija nedjelja i blagdana. Dragi roditelji, dođite s djecom na proslavu naših božićnih blagdana.
 • Na Badnjak započinjemo proslavu Isusova rođenja. U 18,30 je igrokaz Dječjega zbora, a potom božićno bdijenje za vrijeme kojega pjevaju ‘Mali Prečkanci’, a predvodi ga preč. dr. sc. Tomislav Markić. U 20,45 sati je recitirana večernja i božićno bdijenje za starije, predvodi preč. Antun Piličić, a u 24 je misa polnoćka, prije koje je u 23,30 koncert Mješovitog župnog zbora.
 • Božić je zapovijedana svetkovina. Euharistije će se slaviti u 8; 9,30; 11 i 18,30. Oni koji se pričeste na bdijenjima ili polnoćki, mogu to učiniti ponovno na Božić.
 • Misne nakane za 2020. upišite u župnom uredu, na stoliću nabavite katoličke kalendare i lampione u kojima danas nosimo kući Betlehemsko svjetlo. Božićni „Glas koncila“ je na polici, donosi smjernice za što bi se trebao zauzimati predsjednički kandidat vrijedan glasa nas kršćana. U njemu se nalazi i članak o Mariji nositeljici Života. Vjernici čije obitelji mi više ne pohađamo, također mogu danas uzeti Božićni ‘Trojedini’ na polici za tisak.
 • Župni ured ureduje sutra u ponedjeljak, te u petak i subotu.
 • Božićna pisma s rasporedom blagoslova obitelji stigla su na vaše adrese, pogledajte sandučiće. Ako netko greškom ili propustom nije dobio pismo, može ga uzeti u župnom uredu i reklamirati pogrešku. Blagoslov započinjemo u petak na blagdan sv. Ivana apostola i evanđeliste.
 • Hvala za priloge Župnom, Zagrebačkom i Hrvatskom Caritasu. Hvala i volonterima Caritasa na uloženom trudu u pripremi, slaganju i podjeli paketa namirnica. Danas biskupi Hrvatske mole da se prikupi pomoć za stradale u teškom potresu u Albaniji, kada je 26. studenoga ove godine poginula 51 osoba, a 14.000 ih je ostalo bez domova.
 • U nedjelju, na blagdan svete Obitelji i dan iseljenika, božićni koncert pod misom u 11 i nakon nje održat će članovi KUD-a ‘Cvijet’ iz Cvetkovića, obučeni u narodne nošnje.
 • Adventski vijenac sav je rasvijetljen, svjetlo Božića je pred vratima. Trebamo samo otvoriti svoja srca i pustiti ga da uniđe. Primimo Božji blagoslov.