ČETVRTA USKRSNA NEDJELJA „B“

  ‘DOBROGA PASTIRA’, 55. svjetski dan molitve za duhovna zvanja

 

  • Slavimo Nedjelju Dobroga Pastira i 55. svjetski dan molitve za duhovna zvanja. Zahvaljujem svima koji za duhovna zvanja molite, a za školovanje siromašnih doprinosite. Nakana je bila za: +Beatu, Blanku i roditelje; + Ivana(m) Šimunović (9); + Mirjanu i ob. Raič; Hrvoja i ob. Gar(l)ić (18,30).
  • Nakon mise, podijelit ćemo upomene, dvd i fotografije krizmanicima.
  • Prvopričesnička kateheza odvija se dalje redovito po godišnjem programu.
  • Večeras mladi hodočaste u prvostolnicu gdje će misno slavlje u 19 sati predvoditi nadbiskup Josip kardinal Bozanić.
  • Večeras i u srijedu recitiramo časoslov u 18,15.
  • U četvrtak u 17,30 u dvorani pjevališta Pastoralnog centra predavanje na temu ‘Uloga i odgovornost socijalnog radnika u palijativnoj skrbi’ održat će dr. sc. Ana Štambuk, predstojnica Katedre za socijalnu gerontologiju Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Drugo predavanje ‘Prava pacijenata iz socijalne skrbi i zdravstvenog osiguranja’ održat će djelatnik HZZO-a Goran Brkić. Osim polaznicima tečaja palijativne skrbi, predavanja su otvorena i svim zainteresiranim župljanima.
  • U subotu, 28. travnja župe Trešnjevačkog dekanata hodočaste na Udbinu. Prijave su do večeras. Polazak će biti oko 7 sati.
  • U novom broju Glasa Koncila pročitajte zašto su afrički svećenici odlučili biti misionari u Hrvatskoj, kako je papa Franjo utješio dječaka koji mu je u naručju plakao za pokojnim ocem, a moći ćete i upoznati obitelj novoga hvarskog biskupa.
  • Blagoslovljena vam bila nedjelja ‘Dobroga pastira’, Dan Gospodnji i dan odmora.
  • 11: Zahvaljujemo biskupskom vikaru za pastoral, preč. mr. sc. Marku Kovaču koji je s nama slavio ovu svečanu misu i podijelio sakrament krštenja Ivani i Luki, šestom djetetu u obiteljima Pivac i Prskalo. Obiteljima čestitamo, a predvoditelja molimo za zaključno obraćanje i Božji blagoslov.