DVANAESTA NEDJELJA KROZ GODINU „A“,

Blagdan, 21. lipnja 2020.

 

 

  • Dvanaesta je nedjelja u godini.
  • Kroz mjesec lipanj molimo zaštitu Presvetog Srca Isusova i zagovor Bezgrješnog Srca Marijina i sv. Antuna Padovanskog.
  • Jučer je 51 prvopričesnik pristupio k stolu Gospodnjemu. Sve ih preporučam Vašim molitvama, zahvaljujući svima koji su pripomogli svečanosti slavlja.
  • Pozivam ministrante da se vrate posluživanju kod oltara, od danas se mogu oblačiti u svoje ministrantske haljine.
  • U srijedu je svetkovina rođenja sv. Ivana Krstitelja kojega ćemo proslaviti svečanom blagdanskom misom u 18,30. U petak je spomen sv. Jose Marija Escriva de Balaguera, prezbitera i osnivača Opus Dei, u subotu je blagdan sv. Ladislava kralja, zaštitnika Nadbiskupije, molimo za našu Zagrebačku nadbiskupiju.
  • U subotu 27. lipnja održat će se ovogodišnji Hod za život pod geslom: „Za zaštitu svakog ljudskog života bez diskriminacije“. Okupljanje je u 10 sati na Trgu Republike Hrvatske ispred zgrade Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu.
  • ‘Glas koncila’ donosi: Poruku hrvatskih biskupa ususret izborima, Kriterije za oblikovanje savjesti i druge teme. 
  • U zajedništvu ukućana provedite odmorne trenutke Dana Gospodnjega.