PETA KORIZMENA NEDJELJA „B“, ‘Glušnica’

Svetkovina, 21. ožujka 2021.

 

  • Na Petu korizmenu nedjelju-‘Glušnicu’ u crkvi su prekrivena raspela.
  • Večeras u 17,50 pozivam na razmatranja uz pobožnost Križnoga puta.
  • U srijedu u 18,15 molimo Večernju časoslova, a na Žalosni petak križni put u 17,50.
  • Svetkovinu Navještenja Gospodinova Mariji ili Blagovijest slavimo u četvrtak svečanom misom u 18,30 dok je proštenje na susjednim Vrbanima. Na Blagovijest navečer dolaze i pripravnici za sakramente, dok ćemo susret s roditeljima odgoditi za nedjelju 11. travnja uz poldanju misu u 11 sati.
  • Nadbiskupski duhovni stol prihvatio je datum 17. travnja u 11 sati za slavlje svete potvrde u našoj župi, a da li ćemo ga moći tada i održati ili će krizma biti podijeljena s odgodom ovisi o epidemiološkim prilikama, pa ćemo pozorno pratiti odredbe civilnih vlasti u svezi s okolnostima pandemije koronavirusa.
  • U nedjelju je Cvjetnica. Čita se muka, a u 11 sati pjeva kraći oblik, blagoslivljaju se maslinove grančice. Raspored misa je u 8; 9,30; 11 i u 18,30. Ako vrijeme dopusti, slavlja Cvjetnice održat ćemo na vanjskom oltaru pa se prigodno toplije odjenite. Između misa biti će prilika za uskrsnu svetu ispovijed.
  • ‘Glas Koncila‘ i tiskovine nabavite na polici.
  • Zahvaljujući svima na dobrovoljnim prilozima, danas nastavljamo prikupljanje za Caritas kako bi mogli pripraviti 100 uskrsnih paketa za siromašne župljane, koje će volonteri Caritasa podijeliti u Velikom tjednu.
  • Primimo Božji blagoslov.