PRVA KORIZMENA NEDJELJA „B“,

Svetkovina, 21. veljače 2021.

 

  • Prva je korizmena nedjelja općevazmenog ciklusa ‘B’. 
  • Pobožnost Križnog puta u korizmi je petkom i nedjeljom u 17,50. „Za vrijeme ove molitve osjećamo dašak Božjeg razumijevanja i blizine u našim osobnim križevima“, kako veli Ante Vučković dok meditiramo uz tekstove raznih autora.
  • U srijedu u 18,15 molimo večernju časoslova. 
  • Ovoga tjedna su proljetne kvatre. Liturgiju kvatri slavimo u subotu, a dani pojačane molitve i posta su srijeda i petak.
  • ‘Glas Koncila’ , knjižice križnoga puta i ostalo nabavite na izlazu. 
  • Započinjemo naše karitativne aktivnosti korizmenog odricanja u korist siromašnih. Post nije kura mršavljenja i poboljšanje tjelesnog izgleda, nego naša duhovna zrelost mjeri u spremnosti sudjelovati u akcijama solidarnosti.
  • Zazovimo Božji blagoslov na početku novog radnog tjedna koji je pred nama.