P E D E S E T N I C A   –   D U H O V I,  „B“,

Zapovijedana svetkovina, 20. svibnja 2018.

 

 • Svetkovina je Pedesetnice ili Duhova, rođendan Crkve. Ovu svetu misu slavili smo za: 9 + Katu, Iliju, Franju i ob. Mićanović, Stjepana, Peru, Maricu i ob. Martinović; 18,30: + Ivana, Katarinu i Ivana Vuk i Stefaniju, Milku, Josipu i Josipa.
 • Ministrati i dječji zbor ‘Mali Prečkanci’ danas gostuju u župama Stara Ploščica i Velika Trnovitica na poziv tamošnjeg župnika vlč. Tomislava Fridla.
 • Svečanom trodnevnicom, u četvrtak, petak i subotu u 18 sati pripremit ćemo se za proslavu župne svetkovine Presvetog Trojstva:
  • u četvrtak misu predvodi i propovijeda vlč. Krešimir Žižek, naš bivši kapelan, a sada suradnik na Vrbanima, a pjevaju „Mali Prečkanci“
  • u petak vlč. Filip Pavlović, upravitelj župe u Hrnetiću, a pjeva Mješoviti župni zbor
  • u subotu vlč. Anđelko Katanec, naš bivši kapelan, sada povjerenik za migrante i suradnik na Malešnici, a pjeva zbor mladih „Trinitas“.

 

 • Na svetkovinu glavno podnevno slavlje u 11 predvodi i propovijeda dr. sc. Tonči Matulić, bioetičar i moralni teolog. Euharistija će biti slavljena na vanjskom oltaru, ponesite kape, šešire ili kišobrane da nam posluže kao zaštita od sunca ili kiše. Lijepo molimo župljane, dođite na to glavno slavlje. Poslije te mise, posluživat ćemo pića, sendviče i kolače, pa koji možete, ispecite i donesite kolače. Svoj štand s kolačima za čašćenje će imati KUD ‘Cvijet’ iz Cvetkovića, koji će pjevati na misi i poslije nje, zajedno s Jubilarnim župnim zborom i Dječjim zborom ‘Mali Prečkanci’.
 • Od 17 do 18 nastup je folklora: pjevaju i plešu KUDovi Vedar osmjeh, Žumberčani, te MZ GU Prečko 50+. Dođite i na taj kulturno-umjetnički vid proslave župnog blagdana.
 • U 18,10 pjevamo Večernju Presvetog Trojstva, a u 18,30 misu vodi Danijel Hranilović, grkokatolički župnik župe sv. Ćirila i Metoda na Gornjemu Gradu. Nakon toga slijedi nastavak druženja u dvorištu uz glazbu banda ‘Sjene’.
 • Katolički tjednik „Glas koncila“ donosi svjedočanstvo muškarca koji se dugo godina borio s traumom zbog sudjelovanja u pobačaju svoga djeteta, te članak o tome kako je učinjen suvremeni kulturocid nad hrvatskom vjerskom baštinom u Crnoj Gori.
 • U tijeku je izložba ‘Medicina sacra’ u podrumskim prostorijama župe.
 • Zahvaljujemo preč. Ivanu Damjanoviću za predvođenje misnih slavlja.
 • Blagoslovljena vam nedjelja, Dan Gospodnji, s obiljem darovane milosti Duha Svetoga.