DRUGA KORIZMENA NEDJELJA „C“,

Svetkovina, 21. veljače 2016.

 

 • Druga je nedjelja korizme pokorničkog ciklusa ‘C’. Misu smo slavili za: + Anu. Milana, Slavka i ob. Hendija (9); + Mariju Mamić i +Matu Ćosić (18,30).
 • Večeras u 17,45 pozivam na Križni put.
 • Kateheze za sakramente u ovom tjednu odvijaju se u obliku subotnje korizmene radionice po ovom rasporedu: prvopričesnički kandidati I. i II. grupe u 9 sati, III. grupe u 10,30 sati. Krizmanički kandidati I. i II. grupe u 15 sati; III. grupe škole Tesla u 16,30, III. grupe škole Prečko u 18 sati.
 • U srijedu u 18,15 molimo večernju časoslova.
 • U četvrtak u 19 sati pučko pjevanje.
 • U petak u 17,45 molimo Križni put. U 20,30 vjeronaučni je sastanak za mlade.
 • U nedjelju u 10 okupljaju se ministranti i lektori, čitači.
 • U predvorju nabavite ‘Glas Koncila“.
 • Tjedan pred nama je 10. korizmeni tjedan solidarnosti s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini.
 • Svatko od nas pojedinačko i svaka obitelj kao zajednica ima nekih svojih teškoća. Danas bi htio preporučiti Obiteljsko Caritasovo savjetovalište na adresi Selska cesta 165. Savjetovalište je osnovala Crkva koja ga i financira. Teškoće se javljaju puno prije nego se pokrene postupak za razvodom kad je već praktički sve gotovo. Osim bračnih, obiteljskih teškoća, socijalni radnici i psihologinje nude i savjetovanje za druge probleme poput razvojnih i obrazovnih teškoća ili ovisnosti o kocki, koja nije zanemariva. Savjetovanje dakle nudi stručnu pomoć i sve usluge su besplatne.
 • Provedite Drugu korizmenu nedjelju, Dan Gospodnji, u zajedništvu članova obitelji, a na sve nas zazovimo Božji blagoslov.