DVADESET I PETA NEDJELJA KROZ GODINU „A“,

Blagdan, 20. rujna 2020.

  • Dvadeset i peta je nedjelja godine „A“.
  • Sutra je sv. Matej apostol i evanđelista, u utorak sv. Mauricije i subraća mučenici, u srijedu sv. Pio iz Pietrelcine, prezbiter, redovnik i mistik, u četvrtak Antun Marija Slomšek, u petak Kleofa, u subotu sv. Kuzma i Damjan, liječnici i mučenici te sv. Pavao VI., papa , a ujedno su i jesenske Kvatre.
  • Svu školsku djecu, vjeroučenike, potičem da redovito pohađaju nedjeljnu svetu misu u 11 ili neku drugu, gdje će moći čuti sve potrebne informacije u svezi priprema za sakramente.
  • Na stoliću nabavite novi broj Glasa Koncila i ostalo iz tiska.
  • Obično smo ranijih godina na početku rujna prikupljali sredstva za izgradnju crkve hrvatskih mučenika na Udbini koja je sada izgrađena, zatim smo u suradnji sa školom Prečko prikupljali pomoć za Afriku i školovanje tamošnje djece, a danas i kroz ovaj tjedan, te iduće nedjelje zamoljeni smo organizirati karitativnu akciju pomoći za našu braću i sestre u srijemskoj župi Slankamen, koji kao nacionalna manjina ondje žive vrlo oskudno i skromno, a pandemija koronavirusa samo im je još dodatno zagorčala život. Ali naša dobra i plemenita srca sigurno će im tu tugu i muku olakšati i umanjiti. stoga najsrdačnije zahvaljujem na vašoj ispruženoj ruci. Kutija za Slankamen u Srijemu u Vojvodini nalazi se na stoliću ispod trijema.
  • Blagoslov Božji neka vas prati u novom tjednu na radnome mjestu, a naše đake u školi.