DVANAESTA NEDJELJA KROZ GODINU „B“,

Blagdan, 20. lipnja 2021.

 

  • Dvanaesta je nedjelja u godini ‘B’.
  • Kroz mjesec lipanj molimo zaštitu Presvetog Srca Isusova i zagovor Bezgrješnog Srca Marijina i sv. Antuna Padovanskog.
  • Pozivam ministrante da se vrate posluživanju kod oltara, popustile su mjere i epidemiološka situacija je sve bolja.
  • U četvrtak je svetkovina rođenja sv. Ivana Krstitelja. Svečanu blagdansku misu u 18,30 predvodit će preč. Tomislav Markić.
  • U subotu je spomen sv. Jose Marije Escrive de Balaguera, prezbitera i osnivača Opus Dei, a blagdan sv. Ladislava kralja, zaštitnika Nadbiskupije, kada molimo za našu Zagrebačku crkvu poklapa se s idućom nedjeljom.
  • Kao što vidite, započeli smo veliko uređenje dvorišta i obnovu klupa i ostale drvenarije. Klupe bi trebale izgledati ovako kako ih vidite u prvome redu. Tuje ili čemprese bili smo prisiljeni uklonili iz dva jaka razloga, napala ih je bolest i nisu dobro pratile razmeđu. Međutim, ništa ne brinite, posadit ćemo novu živicu i drugo ukrasno bilje. Hvala svima koji su priskočili u pomoć svojim fizičkim radom, a vas ostale molim da pomognete dobrovoljnim prilozima, budući mi to sve moramo platiti. Hvala onima koji su izdvojili za orgulje ili prilog donijeli u župni ured. Na stoliću imamo dvije kutije. Za orgulje je ubačeno 1.240,20 kn, a s ovom drugom krećemo od nule. Još jednom najljepša hvala. 
  • U zajedništvu ukućana provedite odmorne trenutke Dana Gospodnjega.