ČETVRTA NEDJELJA DOŠAŠĆA – ADVENTA „B“,

Svetkovina, 20. prosinca 2020.

 • Četvrta je nedjelja adventa – Božićno došašće.
 • Danas je prilika za sv. ispovijed 40 minuta prije početka svake svete mise.
 • Gospodin neka blagoslovi i nagradi žrtvu ranojutarnjeg ustajanja i dolaska na zornice svima koji su čuvali i odnjegovali tu tradiciju unatoč posebnim okolnostima. Ciklus zornica zaključujemo u srijedu.
 • Na Badnjak započinjemo proslavu Isusova rođenja. U 17,45 recitiramo večernju iz časoslova, u 18 sati je ‘polnoćka’ za starije, u 19,30 dječja ‘polnoćka’, a u 21 sat glavna ‘polnoćka’. Posljednje dvije predvodit će preč. dr. sc. Tomislav Markić te večernju svetu misu na Božić.
 • Božić je zapovijedana svetkovina. Euharistije će se slaviti u 8; 9,30; 11 i 18,30. Oni koji se pričeste na polnoćki, mogu to učiniti ponovno na Božić.
 • Na Badnjak i Božić u našoj crkvi smije biti 60% vjernika više u odnosu na odredbe koje vrijede prije i poslije Badnjaka i Božića.
 • Misne nakane za 2021. upišite u župnom uredu, na stoliću nabavite katoličke kalendare i lampione u kojima danas nosimo kući Betlehemsko svjetlo. Božićni „Glas koncila“ je na polici, Vjernici čije obitelji mi više ne pohađamo, također mogu danas uzeti Božićni ‘Trojedini’ na polici za tisak.
 • Župni ured ureduje u ponedjeljak, utorak i srijedu.
 • Božićna pisma s rasporedom blagoslova obitelji stižu ovih dana na vaše adrese, u sandučiće. Ako netko greškom ili propustom ne dobije pismo, moći će ga uzeti u župnom uredu i reklamirati pogrešku. Blagoslov nastavljam od ponedjeljka do srijede u Baranovićevoj ulici, 28. i 29. prosinca u Beethovenovoj, 30. prosinca je Tavankutska i na Staru godinu Tijardovićeva 2 do broja 8.
 • Hvala za priloge Župnom, Zagrebačkom i Hrvatskom Caritasu. Ove godine prikupljen je nešto manji iznos, što je i razumljivo zbog smanjenog dolaska vjernika na svete mise. Ali unatoč tome uspjeli smo prirediti božićne pakete namirnica, nabaviti piliće i krumpir, jer su uz župljane u karitativne aktivnosti bile uključene i obje naše osnovne škole te Hrvatska katolička misija Edmonton u Kanadi s vlč. Tomislavom Fridlom. Hvala svima. Hvala i volonterima Caritasa na uloženom trudu u pripremi, slaganju i podjeli paketa namirnica, što će učiniti u utorak od 8 do 10 sati.
 • Na blagdan Sv. Stjepana u subotu mise će se slaviti u 9 i 18,30, a na Silvestrovo zahvalnicom u 18,30 ispraćamo Staru godinu.
 • U nedjelju, na blagdan Svete Obitelji ujedno je i blagdan Sv. Ivana apostola i Dan iseljenika, kada molimo za naše mile i drage razasute po cijelome svijetu.
 • Adventski vijenac sav je rasvijetljen, svjetlo Božića je pred vratima. Trebamo samo otvoriti svoja srca i pustiti ga da uniđe.
 • Primimo Božji blagoslov.